| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am o problema de cateva zile cand fac efort si uneori cand stau si trag mai mult aer in piept ma doare pieptul. Mi am luat vape recent si am mai fumat vapeuri in trecut, poate fi de la ele? Si mai am si o senzatie uneori de rece in piept in timp ce fumez vapeul si mananc multa guma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la spitals a faci o radiografie de plamani, ca vapeuirle folosesc substante chmice care distrug plamanii.

| Aaaafhshabgy a răspuns (pentru Violleta2022):

Am facut acum aprox un an radiografie la plamani din cauza ca tuseam si nu mi trecea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Aaaafhshabgy):

Ce ai facut acum 1 an nu are nci o relevanta, fiindca intre timp ai fumat vape-uri, deci toate modificarile la plamani au aparut acum, in ultmile 3 luni.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sper ca te gandesti sa mergi la medic.In piept cum spui tu, te poate durea de fapt si stomacul, de la guma sau alte cele. Tigarile electronice nu sunt cu nimic mai bune in afara de cele normale.In locul tau as reconsidera acest obicei.

| Aaaafhshabgy a răspuns (pentru dullcat):

Am fost acum 3 luni si am facut ekg + ecografie la inima si mi s-a zis ca e totu normal

| dullcat a răspuns (pentru Aaaafhshabgy):

Senzatia de rece poate fi de la aroma de menta? Doar tu stii ce consumi si ce nu. Daca durerea in piept persista ar trebui sa ceri si o a doua opinie de la alt medic.

| Aaaafhshabgy a răspuns (pentru dullcat):

Durerea e doar atunci cand trag foarte mult aer si nu ma doare tare

| sammie a răspuns:

S-ar putea. Vape-urile sunt mult mai toxice si decat tigarile normale.