| YoungGuy a întrebat:

Salut, în primul rând ca să nu fie întrebări, am 15 ani şi nu am avut contact sexual. Acum o săptămână şi câteva zile mi-a apărut o umflătură pe la jumătatea penisului în stânga. Nu i-am dat importanţă, au trecut 3 zile am văzut că nu dispare, m-am panicat puţin. Am mers pe un site unde primeai reply numai de la medici, şi mi-au zis să cumpăr o cremă numită Nidoflor. Aveam de ales între a merge la medic şi să cumpăr cremă. Fiind doar cu mama, deoarece tata e plecat, nu puteam vorbi asemenea chestii cu mama, şi am ales varianta cu crema. Am aplicat acea cremă zilnic, după baie timp de 3 zile. Făceam baie zilnic, ca să fie acel loc curat. Înainte făceam baie odată la 2 zile [asta nu contează]. Şi zis şi făcut, acea cremă a făcut minuni. Mi s-a "copt" cumva umflătura şi avea acea chestie albă în vârf, ca la coş după ce se coace. Ştiam că trebuie stors aşa că asta am făcut, am stors, a ieşit chestia albă apoi am mai stors de 2-3 ori şi a ieşit doar sânge. Am făcut iar baie şi am aplicat cremă. Acum acea umflătură se face mai mică pe zi ce trece, şi nu mai sunt aşa îngrijorat. Întrebarea mea este : Mai are rost să merg la medic, având în vedere că se micşorează şi se vindecă pe zi ce trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| antineutrino a răspuns:

Nu, din moment ce coşul s-a vindecat. Doar ai grijă ca pe viitor să te speli bine pe mâini înainte!

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cosul descris de tine nu suna a nimic grav, asa ca poti sa stai linistit. Totusi, daca nu te-ai protejat si partenera a fost noua, o vizita la medic si un rand de analize nu a omorat pe nimeni.
Multa sanatate.

| YoungGuy explică (pentru CuriousStuff):

Chiar la inceput am scris că am 15 ani şi că nu am avut relaţii sexuale. Deci. Şi nu am zis că e coş, ci e ca un fel de coş, o umflătură care reacţionează ca un coş, se coace, apoi o storci. Mă rog, s-a făcut şi mai mică umflătura.

| CuriousStuff a răspuns (pentru YoungGuy):

Citisem ca AI avut, greseala mea. Oricum poti sa stai linistit.
Sanatate.

| onyvirus a răspuns:

Mergi la medic sa diagnostic poate aparea si in alta parte cine stie