| SoP222 a întrebat:

Am o problema mare, de mult timp am o problema cu cosurile, aproape toate sunt pe nas si in zona nasului, iar toate sunt mari in jur de 2-3 mm. Stiti vreo metoda buna de a scapa de acestea, mai ales ca luni incep scoala si sunt boboc happy? ( Am folosit Zynerit, o crema anti-cosuri, fucidin h crema si nu au dat niciun rezultat)
PS: Maine oricum am programare la dermatolog dar as vrea si parerea voastra.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Bună.
Aceeaşi problemă aveam şi eu, iar dermatologul mi-a dat o "reţetă" pe care o urmez de 2 luni, chiar astăzi am fost la control, şi se simte diferenţa. Aşa încercam şi eu toate cremele, etc, dar aşa e cel mai bine.
Nu mai cere păreri, dermatologul va şti ce să facă! happy
Baftă! :*

| miru20cmrecords a răspuns:

Clean and clear. pe mine m-a ajutat foarte mult.

| ioanaAn a răspuns:

Lasa cremele, alea sunt ca sa-ti ia banii nu pentru rezultate. Bine ca ai programare la dermatolog, el stie mai bine.