| TheTimeKiller a întrebat:

Va rog, raspuns rapid! M-am uitat la filmul "Shadow people si -a inspaimantat destul de rau. Tinand cont ca era facut dupa caz real mi-e frica. Nu dorm in noaptea asta. Dar cum fac sa nu ma mai gandesc la asta? Mi-am amintit si ca acum 4-5 ani am auzit un zgomot si am ramas neclintit(era ora 23) si nu ma puteam misca si respira. Am inchis ochii si am incercat sa am relaxez si m-am chinuit sa misc degetele si sa incep sa respir dupa am fugit si am dormit cu parintii in noapea aia.Am inceput sa uit aceea noapte dar dupa filmul asta crying mi-a revenit teama. Va rog, solutii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Până la majorat, când vei fi cât de cât copt psihic, încearcă să eviţi astfel de filme, care te pot traumatiza, mai ales dacă te ştii mai sensibil la ele.

Iar, până una-alta, aminteşte-ţi că este doar un film, bea un pahar de lapte cu miere şi mergi la culcare. Somn uşor.

| TheTimeKiller explică (pentru NOname):

Multumesc mult, dar acum m-a speriat "ForFun" cu raspunsul lui sad. Tot nu dorm in noaptea asta.

| NOname a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Eşti simpatic. :))
Stai liniştit, sunt doar poveşti. Uită-te la 2-3 episoade de Simon's Cat şi-ţi trece.

http://www.youtube.com/......p?/results

| TheTimeKiller explică (pentru NOname):

Multumesc multwinking. A inceput sa-mi treaca ca am vazut un film de comediewinking

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu de ce urmărești așa filme?
Oare cine este de vină, nu cumva chiar TU?
Nu "te mănâncă babau"!
Ieși la plimbare, angajează-te în discuții pline de râs.
Pa, pa.

| BiuL a răspuns:

Ai auzit un sunet, mare lucru, poate a fost un vecin in bloc, poate un om afara sau un animal sau pur si simplu a trosnit mobila sau parchetul, se intampla si nu e nimic paranormal in asta, nu mai fi asa sensibil si nu te mai uita la filme de groaza. Fa ceva sa iti distragi atentia sa uiti, nu stiu, uite-te la o comedie, citeste ceva, fa-ti de mancare si apoi incearca sa adormi, eventual cu lumina aprins si lasa usile deschise intre camere daca te panichezi tare sa poti fugi la ai tai

| Wehrmacht a răspuns:

Asculta aici la iepure...baga cateva filme porno si trece.Stiu asta din proprie experienta.

| JoeTPU a răspuns:

Nu te mai gandi la acel film ci la ceva ce iti place.
Nu te mai uita la filme de groaza.winking
Succes!

| OMEGALIN a răspuns:

Ce se intampla in film?

| RadikalGamer a răspuns:

Încearcă sa adormi cu ceva amuzant, un playlist cu Garcea, Leana și Costel ceva (le găsești pe canalul meu de YT RadikalGamer).

Eu am făcut așa după ce ma uitam la Fenomene Stranii, dar acum pot să și adorm cu un film Horror.

| ForFun a răspuns:

Daca este adevarat ce spui cred ca ai putea fi bantuit de un spirit.Cu cat te gandesti mai mult la el sau incerci sa scapi de el cu atat si vei face mai mult rau sau chiar moarte.Nu te mai gandii la treaba asta. Daca vrei sa te documentezi mai mult ai putea sa te uit Activitate Paranormala toate partiile.Bafta!

| alexutzu200 a răspuns:

Este totusi doar un film... incearca sa te uiti la altceva haios la tv asculta niste muzica veai un xxx laughing)) poti face alte lucruri si sa nu te mai gandesti