Întrebare recomandată | TheGamer211 a întrebat:

Am comandat de ceva vreme de le Aliexpress un mouse de gaming. Am cautat la detalii si, conform Yanwen Tracking coletul a ajuns in Romania in 10 martie. Si astazi se implineste fix o luna de cand e in tara si nu il am! Am sunat si la posta si au spus ca nu e normal sa intarzie dar se intampla. Ce sa fac. In 4 zile expira Buyer Protection si se va confirma automat primirea coletului. Ce sa fac? Sunt putin disperat.

3 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Pai ia contactul cu Aliexpress si spune-le ce se intampla. Ei s-ar putea sa afle mai multe detalii despre problema ta!

| TheGamer211 explică (pentru PanaceuUniversal):

Nu cred ca pe ei ii intereseaza. Ei au trimis comanda, nu mai au nici o grija. Uite, azi, 10 aprilie se implineste exact o luna DE CAND E IN TARA! In 10 martie a ajuns in Bucuresti si de atunci nu m-a sunat nimeni de la posta. Nu e firesc sa dureze atat. Adica, a ajuns mai repede din China in Romania decat de la Bucuresti in Maramures?!? Azi voi incerca sa iau legatura cu ei, vedem ce vor zice (de la ei vreau doar sa imi extinda Buyer Protection si sa le explic problema mea) dar nu prea cred ca vor avea ce sa faca. Deja nu prea mai raspunde de ei, ci de posta.

| DexterBoyGenius a răspuns (pentru TheGamer211):

Salut! Ai mai primit comanda prin yanwen? Sunt in aceeasi situatie.