| Miriam_Stanescu_1991 a întrebat:

Bună! Am comandat ceva de pe AliExpress si desi a expirat perioada in care trebuia sa ajungă, imi arata pe tracking ca, coletul a ajuns in Romania.
Exista vreun fel in care sa aflu daca coletul chiar e in țară?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai a ajuns in Romania dar cel mai probabil e in vama.
@cristimacheama: De ce nu taci daca habar nu ai ce vorbesti? Am comandat de nspe ori din China. Atunci cand am primit de exemplu de pe Ali o husa de telefon complet aiurea - nu se potrivea de nici o culoare cu telefonul - le-am trimis poze cu problema, mi-au dat banii inapoi, am ramas si cu husa. In alta ocazie, mi-am luat o presa pentru usturoi, din metal, de o calitate ireprosabila, cu vreo 25-30 RON. Genul ala de presa e de regula de pe la 70 in sus altfel, DACA o gasesti (e un model cu un design mai special).

| CIaudiu a răspuns:

Da. Copiezi trucking number si-l bagi pe site-ul postei romane.
https://www.posta-romana.ro/track-trace.html

| cristimacheama a răspuns:

Am eu o soluție, deși nu e legată de întrebare. Nu mai comanda de pe AliExpress. Nu sunt produse de calitate. Chiar dacă am 13 ani știu asta. Mama comanda acum un an foarte mult de pe AliExpress dar acum nu mai comandă și știi de ce? Din cauza produselor de rahat! Scuze pentru antireclamă, dar ăsta e adevărul.