| Anaa939839393 a întrebat:

Hello! Tot primesc mail uri zilnice de la urmatoarele adrese: rp.aNXMSRhdvZ@mail.mdejoxwOiv.com (mixalways.com nu a criptat acest mesaj) si info@ptudqcivqnsdr9q9npex.zxiq3pprskpfz93.thwna9yb77z80n za64.com (netia.com.pl nu a criptat acest mesaj; Răspunde la ec890afel100l63@romero.arcgasproducts.com)
De la ce ar putea fi? Tot imi zice despre o comanda ca nu a mai ajuns. Momentan am blocat expediatorii astia. Imi zice ca aceasta comanda este de la dpd. Si jos imi scrie daca vreau sa ma dezabonez de la aceste email uri. Dar cand apas acolo ma duce pe niste site uri diferite de cel dpd.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt spamuri cu diverse scam-uri
toti primim din astea.

Bula
| Bula a răspuns:

Marcheaza acele mail-uri ca SPAM!

| Sophieka a răspuns:

Sunt spam-uri. Adica hackeri / virusi.

Nu da click pe link-urile lor si trece la spam tot ce e fals dupa care mergi in lista de spam si sterge email-urile.

| Anaa939839393 explică (pentru Sophieka):

Acum daca i-am blocat … nu o sa imi mai trimite mail uri nu?happy

| Mihai0101 a răspuns:

Scaneaza cu virus total linkurile nu stiu ce sa zic altceva par cam dubioase ai aici VIRUSTOTAL:
https://www.virustotal.com/gui/home/upload