| mihbogdan a întrebat:

Buna TPU am vazut uni biciclisti care pot pedala si in spate nu numai in fata ce la face sa poata acest lucru si daca se poate monta pe un mtb normal cine explica cel mai bine si imi spune ce fel bicicleta e aia fundahappy

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Bicicletele cu care poti pedala si in spate se numesc "fixie", pentru ca au pinionul fix pe butucul rotii, ceea ce face posibila si pedalarea inapoi. Se poate monta si pe un mtb normal, iti trebuie acel butuc "fixie", pe care il gasesti la magazinele de specialitate, si te mai costa si montarea lui pe roata de la mtb. Iar daca spitele nu se potrivesc, va trebui sa cumperi si spite la el. Toata chestia s-ar putea sa iti vina undeva la 70 - 100 Ron, functie de butuc, de spite, daca ai nevoie, de manopera punerii butucului la roata. Cel mai usor scapi cu vreo 50 de Ron.

| mihbogdan explică (pentru cristi202):

Mersi pentru ajutor happy

1 răspuns: