| AmazingONEx a întrebat:

Ce/cât ar trebui să mănânc pentru a pune în greutate și pentru a pune mai multă masă musculară, în special, în zonele piept și brațe?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Masa musculara nu se poate pune doar din mancare multa decat daca esti un caz de exceptie de Mezomorf pur dar nici aceia nu pun muschi fara sa faca sport.
Deci mananci 3 mese /zi +2 gustari si faci culturism, asa vei pune pe tine.
Daca vrei sa te ingrasi mananca multe prostii gen fast food dar vei avea burta si grasime nimic placut.

| RAY a răspuns:

Eu am gasit un site foarte bun
https://www.calculator.net/......lator.html

acolo scrii ce vrei sa slabesti doar, sa slabesti si sa te menti masa musulara, sa cresti in masa si sa slabesti

recomand acest program

https://www.google.ro/......ps?/search

| CarcotasulVesel a răspuns:

Pentru a lua in greutate, Shawarma, cartofi prajiti, sosuri grele, mancare grasa, etc. adica, cat mai multe kilocalorii

pentru musculatura: legume, fructe si MULTE PROTEINE (carne prajita la gratar sau fiarta, cat mai putine sosuri, sare si prea picant
DAR
PE CARE APOI LE ARZI, ADICA FACI SPORT

fara sport doar o sa iei in greutate si o sa mori de inima mai devreme sau mai tarziu, dar NU o sa faci nici un muschi

Răspuns utilizator avertizat