| Stefan1992m a întrebat:

am o intrebare pentru voi si pentru cei care sunt in domeniu. Cat castiga un instructor fitness? Multumesc

6 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Dacă îți faci propria firmă, poate fi o afacere destul de bănoasă. Dacă te angajezi la alții nu se plătește chiar așa de bine. Am un amic care e instructor la o sală de fitness si e platit cu 1800 lei/lună și lucrează 6 ore/zi.

Răspuns utilizator avertizat
| Georgian2Adiv a răspuns:

Am un prieten ce este instructor de fitness in Bucuresti. Cand are sedinte cu fetele (cardio, tae bo, etc) castiga undeva la 50 euro pe ora. In rest este instrucotr personal si castiga aproximativ 100 de euro lunar de la fiecare client. Aceste sume sunt partea lui, restul fiind incasati de catre sala de fitness. Sala este una premium undeva in Dorobanti, nu-i pot mentiona numele in public happy

In concluzie se castiga bine, dar trebuie sa faci ceea ce iti place. Daca esti atras de aceasta meserie atunci cu siguranta o sa iti faca placere sa lucrezi cu oamenii si sa observi evolutiile acestora.

Mult succes!

| Hammurabi a răspuns (pentru Georgian2Adiv):

E adevarat ce spui, dar astea sunt sali de fitness in zonele exclusiviste in hilife si sunt doar cateva... cele din cartiere nu au clienti care sa-si permita sa te plateasca cu 100 euro pe luna...

| Marin_Sara_1992 a răspuns:

Depinde unde îți vei putea găsi loc, dacă vei găsi într-o sala restrânsă cu puțini clienți, atunci salariu va fi destul de mic ( 1000-1200 pe lună ) dar dacă îți vei găsi la un Fitness Club foarte cunoscut și foarte plăcut de oameni atunci salariu va fi pe măsura ( 1800- 2500 pe lună ) și mai exista posibilitatea să îți faci propria sala, iar in cazul asta ar trebui sa o iei de la 0 dar dacă vei reuși sa înfințezi chiar ceva de foarte mare succes atunci și salariu poate fi unul mare