| SaveTheNature a întrebat:

Ai o perere foarte buna despre tine?
Cu ce te deosebesti de ceilalti?
Ce te face atat de mandru?
Lucian Bute-e campion mondial
Catalin Maruta-un prezentator de succes.
Doctorii-ooau cata scoala!
Andra-cat talent!
Mircea Badea-atitudine.
Andi Moisescu- cata naturalete.
Mihaela Radulescu-femeie cu caracter!
Tu de ce te mandresti? care e atuul tau?

Răspuns Câştigător
| BluElf a răspuns:

Nu sunt de mult timp pe site, dar am observat ca 90% din cei care raspund ori habar nu au ce e aia obiectivitate, ori se plictisesc mereu si cauta cearta. Omu' v-a pus o intrebare! Daca intrebarea vi se pare stupida sau mai stiu eu cum, nu raspundeti, ma! Ce dati atatea comentarii despre cel care a scris-o si despre ce intrebari a mai pus. Daca nu stiti raspunde la o intrebare, repet, gura mica.
Si inca o treaba, omu nu a zis ca se compara cu nu stiu cine... Voi, toate geniile dati din gura degeaba. Era vorba de niste exemple ale unor oameni care au o imagine buna in societate, cel putin in mare parte buna. Nu intereseaza, pe nimeni ce parere aveti voi despre eica nu se cere asta in intrebare.
Acuma sa raspund si eu ca m-am cam lungit. Sincer, sunt o persoana destul de mandra. Asta pentru ca am o voce extraordinara, joc un teatru excelent, ma pricep de minune la pictura, arte in general si gatesc foarte bine. Faptul ca sunt mandra nu implica, insa, faptul ca ma cred superioara. Nu cred ca sunt mai buna decat ceilalti, dar multumesc... Naturii, nu sunt chiar asa religioasa, ca am o serie de abilitati pe care nu le are toata lumea. Sunt buna la scoala, am o logica de fier... Deci, am motive sa fiu mandra de mine.
Ca parti rele, tocmai mandria asta cu iz de orgolie ma infunda... Si mai adaugam nerabdarea, impulsivitatea si o oarecare tiranie fata de ceilalti.

20 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu conteaza ce esti.Important e sa-ti traiesti viata intens in fiecare secunda.

| Flav a răspuns:

Ce ma face sa ma simt mandru? Ca nu-s unii din ei, fiindca mi-ar fi scarba sa ma injosesc, sa fac circ, doar pentru imagine si bani. Ii luam pe rand:
Lucian Bute - intr-adevar un campion, pe care l-am cunoscut si personal. Are caracter si se comporta precum un campion.
Catalin Maruta - circar, producator de Cancan.
Doctorii - n-am respect decat pentru cei plini de succes, care-si fac meseria din iubire pentru oameni, si nu pentru bani.
Andra - artista si atat.
Mircea Badea - inteligent.
Andi Moisescu - Respect!
Mihaela Radulescu - femeie cu caracter? Mie imi provoaca greata. Seminuda nonconformista ce pozeaza goala intr-un spot despre tigari.
Ma mandresc ca-s eu.

| MeScorpion a răspuns:

Inchide ma televizoru` ca te prosteste de tot.

| SaveTheNature explică (pentru MeScorpion):

Sa stii ca ma simt onorat,sa primesc un raspuns,fie el si ironic,de la un om ca tine: esti inteligent,cu caracter de fier, plin de idei, Un om cum rar se poate intalni.Esti deosebit, ai foarte multe calitati, de le pierd numarul.Esti demn de urmat.De azi inainte esti Idolul meu.laughing offf cata inteligentalaughing

| Necrophagist a răspuns:

Necrophagist: cat de idiot e, aproape ca ii bate pe toti aia de mai sus

| DakotaRoyse a răspuns:

Mnah, lista ta e plină de nimic, în afară de medici (presupun că te refereai la medici, nu la doctori în geografie).
Eu nu mă mândresc. Că nu merită. Azi mă mândresc, mâine sunt depăşită. Eu sunt eu şi mă simt bine-n pielea mea. N-am nevoie de comparaţii cu X, Y sau Z.
Atuul meu? Există aşa ceva? laughing

| kongeriket a răspuns (pentru DakotaRoyse):

Există. Ai pisică mai faină ca a mea la avatar happy.

| DakotaRoyse a răspuns (pentru kongeriket):

O exista, nu ştiu, dar oricum e de multe ori umbrit de nişte defecte sau chestii de genul. Sunt de părere că toţi suntem egali în calităţi şi defecte, că unii pot să-şi manifeste liber calităţile, bravo lor, dar nu înseamnă că nu există în lume unii mai buni ca ei.

Mersi big grin Îmi place pisica ta că-i mai artistică.

| Aesir a răspuns:

Eu personal din lista care ai scris-o aici doar doctorii buni ii apreciez, restul sunt "produse media". Dar nu inteleg de ce vrei sa te compari neaparat cu niste vedete.

| SaveTheNature explică (pentru Aesir):

Nu ma compar eu insumi cu niste vedete.Dar am pus o intrebare anterioara in care ii intrebam pe cei de pe TPU:
Ce parere au despre ei insusi?
Daca au curaj sa-si recunoasca defectele.
Si care sunt acele defecte, fizice si morale
Si ce raspunsuri crezi ca am primit-aproape toti au o parere foarte buna despre ei insusi consideranduse perfectilaughing

| Aesir a răspuns (pentru SaveTheNature):

Daca vroiai sa vezi defectele oamenilor ca si le recunosc singuri trebuia sa intrebi direct, nu sa vii tu cu ocolisuri nici macar nu stii sa pui o intrebare. Imi dau seama lejer ca esti genul de om care merge cu turma, cand tu idolizezi vedete tv si apoi vii aici sa ii pui pe oameni sa se compare cu ei. Stii ce ma mir? ca nu l-ai pus in lista pe dan diaconescu cu otv. Faptul ca admiri emisiunea lui maruta spune multe despre tine sa stii.

| SaveTheNature explică (pentru Aesir):

Am pus o intrebare anterioara, in care intrebam daca oamenii au curaj sa-si recunoasca propiile defecte.Si ce parere ai ca toti se considera perfecti.(aproape toti)papa

| anutza a răspuns:

Copii se uita la Tv si se imagineaza eroi de desene, apoi mai cresc se viseaza Nadia Comaneci etc... Nu toata lumea ajunge cunoscuta, importanta sau sa aiba o functie care sa il faca cunoscut si respectat.
Si oamenii simpli sunt importanti in societate, este nevoie si de un maturator, si de un vanzator, si de un bucatar etc... si acesti oameni pun suflet in munca lor numai ca nu sunt cunoscuti ca persoane publice.
Eu ma consider un om intre oameni.

| MyFavoriteAvatar a răspuns:

Nu-s mai bun decat nimeni de pe acest paman, toti suntem egali, toti suntem oameni

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În afară de Bute, Badea (exclusiv pentru inteligență și tenacitate, nu comentez alte laturi ale caracterului său) și unii doctori, nu consider că merită cineva din lista ta vreun fel de considerație din partea mea. Și poate tu nu ți-ai dat seama, dar mulți, la întrebările tale cu caracter social, răspund la bășcălie. Ești cam naiv, dacă tu chiar iei de bune răspunsurile primite aici.

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate.Usor Usor, o sa me retrag de pe site.Am vrut sa aud parerile unora, altora.E usor sa-ti dai seama de ce Romanie se duce de rapa.de la "putzulicii cu basini si ifose de cartierlaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Drum bun, prietene! Mi se pare mie că la capitolul "ifose și părere prea bună despre sine" tu-i depășești de la distanță pe toți cei care au trecut pe la întrebările tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt OM.intre oameni.si sunt mandru ca sunt OM intre oameni,acum, in timpurile astea, cu oamenii acestia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o parere relativ buna despre mine, fiindca eu nu sunt "ceilalti".
Replica, la exemplele date de tine:
Bute- are tot respectul meu.
Catalin Maruta- vinde gogosi media telespectatorilor boschetari
Doctorii- "diploma nu canta, domnisoara" (B.D.).
Andra- de acord cu tine
Mircea Badea- baiat destept, dar emisiunea lasa de dorit in ultimul timp
Andi Moisescu- mai degraba istetime, naturalete are Basescu
Mihaela Radulescu- femeie cu de toate