| EmaS a întrebat:

Ce doriti sa fiti iubiti sau bogati? Ce rost are sa fii bogat, daca nu esti iubit? Nu si una si cealalta!

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Sa fii iubita de Domnul.

| EmaS explică (pentru harciog):

Cum le stii tu pe toate!

| harciog a răspuns (pentru EmaS):

Ma simt destul de penibil si asa, nu mai zice nimic.

| EmaS explică (pentru harciog):

Nu mai zic!

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Si tu cu evlavie ia-i dat funda unui diavol. rolling on the floor

| EmaS explică (pentru Hombre):

Pai daca incepe sa se pocaiasca, de ce nu?

| danut a răspuns (pentru harciog):

N-ai mai luat funde de ceva vreme sau ai trecut la "adversari". happy

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Har ce faci iti nivelezi terenul catre cele sfinte?

| EmaS explică (pentru Hombre):

Cand veniti voi doi la biserica, macar odata? Intr-o duminica renuntati la obiceiul vostru si mergeti la o slujba!

| harciog a răspuns (pentru EmaS):

E vreo circiuma pe aproape si, daca da, popa mai da cite o pauza enoriasilor?

| EmaS explică (pentru harciog):

Ei,daca veniti amandoi la biserica si va abtineti, dupa aceea va dau eu o Coca-Cola!

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Nuuuu Coca-Cola ca ruginim, noi papa vodka Ema.

| EmaS explică (pentru Hombre):

Deviza voastra este : Nici o zi fara votka?
Haide, ma nici macar o zi sa nu te sacrifici pentru sufletul tau?

| harciog a răspuns (pentru EmaS):

Eu ma sacrific 4 zile cit muncesc, la un liber beau ceva seara.Acum ma mai ajunge rindul tocmai Luni seara.

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Ne sacrificam, nu mai bem vodka dar ne da-i cate o enoriasa sa ne mangaie sufletele ratacite. Ce zici Har cadem la pace?

| EmaS explică (pentru Hombre):

Da,avem surori mai in varsta care va pot mangaia sufleteste.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Har, Ema zice ca are enoriase (surori) mai in varsta la liber, te bagi?

| EmaS explică (pentru Hombre):

Adica care va pot sprijini in post si rugaciune, tu ce ai inteles?

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Sa le bagam in jacuzzi Ema.laughing

| EmaS explică (pentru Hombre):

Dar sunt botezate.Sau vrei sa le ineci?

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Cum sa le inecam Ema, suntem umanisti, facem niste ghidusii cu ele, jucam rata, un masaj erotic, chestii din astea lumesti ca o fi si ele statute saracele. rolling on the floor

| EmaS explică (pentru Hombre):

Sau poate ca va hotarati voi ca sa faceti botezul, nu se stie. Orice este posibil.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Mai animaluleX de ce naiba taci, ai adormit la clape, vezi ca faci accident si ai carnetul expirat.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

Aha,daca actiunea asta nu se intersecteaza cu programul meu de padure.Nu va fie frica de inec. Taica har e espert.

| EmaS explică (pentru Hombre):

Iti dai seama ce rau este pentru mine ca mi-au suspendat carnetul pentru o luna?

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

De ce Ema?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Enoriasa iti trebuie tie?! big grin

| EmaS explică (pentru Hombre):

Am intrat pe rosu.Ghinion.

| harciog a răspuns (pentru Hombre):

A lovit popa pe trecerea de pietoni.

| EmaS explică (pentru harciog):

Pai si as mai fi eu in libertate, aici pe TPU?

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

O luna, ai scapat usor, daca ma loveai in jacuzzi te retineam trei luni.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca se poate sa fie si virgina.laughing

| harciog a răspuns (pentru EmaS):

Ti s-au acordat circumstante ca nu era in sutana si nu l-ai vazut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Keep on dreaming baby! Incep sa te suspectez de pedofilie big grin

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu se mai gaseste nicio virgina peste 18 ani? Asa de mici sunteti f*tacioase? thinking

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma, stii cum se spune

Indianul talpa iute, cum te prinde cum te... ajuta sa treci strada ca sa nu te stropesti (cand esti pe tocuri) rolling on the floor))

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Talpa iute, talpa iute
Cu manuta lui o...trece strada big grin

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te mai lasa 5 minute, iar te prinde iar... te ajuta sa traversezi rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Ce tot zici de talpa iute?
Pariu ca din 5 in 5 nu... ajuta fetele sa traverseze?
Cand il prinzi de-ncheietura, vezi in palma batatura,
De la cat "a ajutat fetele la traversat" big grin.

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te mai lasa 1 minut si o ia de la inceput rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

A mai trecut 1 minut
veni vremea sa ...traversezi strada.
in mana cu un baston
iti faci treaba-n pantalon rolling on the floor

P.S. Sa-mi fie rusine, porcosenii pot sa scot! rolling on the floor

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar cum dormi tu linistita
si acum esti dezvelita
vine indianul talpa iute
ce te prinde si te inveleste

rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Daca indianul talpa o trezeste
Whooofff fata ii poceste rolling on the floor

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor o sa fie discret

de fapt, merge versul asta :

somn usor, vise placute
ai grija la talpa iute
el vine noaptea concentrat
si cum adormi te-a penet... aaa perchezitionat rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru IMC90):

Plec sa ma antrenez
un Ju-Jitsu s-asamblez
pe talpa iute sa-l atac
cand vine la penet...aaa perchezitionat rolling on the floor

| IMC90 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eeee, tu dormi, nici nu-ti dai seama laughing

somn usor si noapte buna
sa iti pui chiloti cu guma
si de ai vise placute
e vina lu' talpa iute

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici JU-Jitsu nu-l opreste
Pe talpa iute care goneste
Noaptea cand e racoare
Si vine la penet...perchezitionare laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Voi haiduci m-ati incoltit
Ca sa scapati de petit.
Vreti voi fara sa munciti
Penet...perchezitionarea big grin s-o grabiti.

58 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cum pot sa-mi arat iubirea fata de cel in cauza daca nu am posibilitati MATERIALE pentru a arata ca-l iubesc ca raspuns la iubirea acestuia (se exclude iubirea Divina care necesita alte "coordonate" in exprimarea acesteia)? Si daca nu-mi dai decat o posibilitate de alegere este evident ca iubirea este precum viata unei
efemeride. Din experienta se poate arata ca iubirea este ceva de scurta durata, ramane prietenia, accepatea, obisnuinta, buna intelegere, dragostea (agape), drept urmare nu ar strica nici banii. happy

| EmaS explică (pentru danut):

Eu stiu ca noi toti ne dorim sa le avem pe amandoua!

| Dumnezău a răspuns:

As fi idiot daca mi-as dori doar sa fiu iubit.Niciodata nu mi-am dorit asta,consider toata treaba cu iubirea o utopie bine finisata,si sunt arghirofil de cele mai multe ori, deci sa vina banii, si eu sunt perfect multumit.

| EmaS explică (pentru Dumnezău):

Pentru ca asa suntem noi, oamenii, oricat de mult am spune ca nu dorim sa fim iubiti, cu totii tanjim dupa iubire.

| Dumnezău a răspuns (pentru EmaS):

Nu mai spune,Ema! Eu nu tanjesc, eu vreau adorare si recunoasterea calitatilor mele, atat.Si vreau sa controlez oameni.Multi.Dupa asta tanjesc eu, putere, ca e cel mai bun drog.Si chiar nu doresc sa fiu iubit,si-asa toata treaba cu iubirea e o utopie,bazata pe atractie,si satisfacerea unor nevoi sexuale sau a unor conventii sociale,gen "trebuie' sa stai si tu cineva,sa nu fii forever alone, partarule!".Nu, mersi.Si-asa nu ma atasez emotional de oameni, si nici ei de mine. Vorbesti prin generalisme, si in necunostinta de cauza.

| IMC90 a răspuns:

Iubirea nu este ceva tangibil, si nici macar nu este o chestie de durata pe cand bogatia poate dura mult daca stii sa-ti gestionezi activele

In principiu, bogatia poate depinde de tine si numai de tine, iubirea depinde de minim 2 perosane (adica nu numai de tine) deci nu se poate controla la fel de usor ca bogatia.

Aleg sa fiu bogat, macar este ceva practic, nu doar o stare

| ateu123 a răspuns:

Iar ajungem la vechea discutie ilogica ca banii nu aduc fericirea, ce iubire am eu ca nu am banii? ema fii realistica te rog uita-te la fetele din biserica ta cate s-au casatorit cu barbatii cu banii? sa fac poze cu curtea bisericilor penticostale din timisoara? pline de masini dar mie nu-mi pasa sincer, urasc ipocrizia si minciuna atat daca ai citit capitolu 5, 6, 7 mi-ai da dreptate ca voi nu urmati voia domnului si a fara suparare a diavolului dupa cum spune chiar Iisus cel care strange pe pamant nu va avea nimic sus

| sierjuu a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, dar o intretin!

| eusicumine_4355 a răspuns:

Decat sa fiu iubit,mai bine bogat, asa macar pot ajuta alti oameni sa nu moara de foame, dragostea e ca foamea...trece

| Marmun a răspuns:

Odata ce esti bocat. viata numai are nici un sens.Ce rost ar mai avea visele cand ai puterea sa le cumperi si care e satisfactia.Ar disparea sentimentele.Am fi doar o carcasa de carne si oase, oarba si tampa

| EverNeverEver a răspuns:

Sincer iubirea pentru ca daca exista iubire adevarata impreuna putem face si banii necesari. Unde sunt doi puterea creste mai ales daca exista iubire adevarata.