| lplostonyou a întrebat:

Daca e adevarat ca omul a evoluat din maimuta, atunci de ce mai exista si acum maimute?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca nu au evoluat toate!
Acum cateva milioane de ani,clima s-a desertificat brusc.iar maimutele care existau atunci s-au trezit ca raman fara copaci, asa ca ele au coborat pe sol, si asa a inceput povestea omului ...prin homo erectus, homo sapiens ...etc
*asta se intampla in africa *
Nu au evoluat toate,fiindca doar cateva maimute au preferat sa paraseasca solul,celalalte continuandu-si viata!
*pana la urma, desertificare, desertificare.dar tot au mai ramas ceva copaci in care sa stea maimute *
asa ca maimutele s-au impartit de atunci in 2 mari categorii!
Cele bipede, si cele cataratoare!
Cele bipede s-au inmultit si au evoluat! iar la un moment dat existau 2 mari specii! homo sapiens *noi *, si omul de nearthertal. disparut cam acum 40000 de ani,desi unii spun ca mai exista specimene care se ascund de om!
ca un ex, poti sa te uiti la gorile! ..si ele se trag din maimutele originare care au coborat pe sol.dar motive necunoscute,au preferat sa ramana in munti, si sa nu evolueze... poate ca nu au avut de ce!
.dar noi oamenii am fost mai speciali, si probabil ca am avut si ceva noroc!

31 răspunsuri:
| silviu51 a răspuns:

Adevaratele maimute sant printre noi. La tot pasul, in special in discoteci, in spectacole unde cei mai renumiti maimutoi danseaza maimuteste! Muzica moderna a descoperit si maimutele ce se trag din oameni prin aceste genuri de dans, mai bine zis de miscari satanice, mai cauta pe internet si gasesti multe, multe prostii.