| anonim_4396 a întrebat:

Daca omul a evoluat din maimuta, de ce mai exista si maimute?

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pentru ca exista oameni care oricum se poarta precum maimutele.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca asa a vrut Dumnezeu sa existe si maimute prin jungla.

| carpediem a răspuns:

Nu a evoluat din maimute, maimutele sunt tot hominide, si oricum adn-ul e universal.

| Anita20Peace a răspuns:

Pai asta si este...omul NU a evoluat din maimuta...si asta schimba tot sensul intrebarii.Zi buna

| Flori a răspuns:

Intrebarea e cu "daca".La fel si raspunsul[pentru a evita alt gen de discutii]. Care ar fi raspunsul? Simplu:maimutele exista doar pentru a reaminti din ce a "evoluat" omu'.

| dexro a răspuns:

Evolutia nu este asa ca o magie, adica bate mama natura din palme iar de maine toate ciorile devin broaste! Evolutia este strict legata de locul unde ea se manifesta. De exemplu o anumita rasa de maimute care acu fie exista fie nu (asta nu conteaza) in locul proprice unei transformari ele au devenit cu timpul altceva iar acel altceva impins de mediu a devenit altceva pana la om.
Nu pe tot pamantul a fost la fel si nu s-a intamplat peste tot acelasi lucru astfel incat toate maimutele sau toate animalele din o anumita rasa au devenit o singura noua specie!