| anonim_4396 a întrebat:

Daca omul a evoluat de la maimuţă, de ce încă mai exista maimuţe?

20 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Eu zic ca maimutele astea neastamparate, tot si-au facut de cap, de-aia s-a perpetuat specia maimuticii. happy na' ca. n am scapat de ele.

| sorin a răspuns:

Pai asa cum a evoluat omul de la maimuta si unii oamenii inca mai sunt animale deoarece le-a intarziat procesul de evoluare asa si maimutele, au ramas cele neevoluate

| c0rn3l1uss a răspuns:

Pentru ca in teoria evolutiei aceasta s-a intamplat in zeci de mii de ani.
Partizanii acestei teorii sustin ca au avut loc unele selectii si nu toate maimutele au evoluat.

:]

| zorialbi a răspuns:

Simplu happy: exista maimute si vor exista in continuare, pentru ca omul nu a evoluat din maimuta, ci a fost creat de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai inca mai urmeaza sa evolueza maimutele in oameni

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le-a pierdut evolutia pe drum pe astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ma intreb de ce dracu' mai exista oameni...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca unii oameni nu au indeplinit cu nimic,, baremul" de maimuta si au ramas asa big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evolutionismul e o teorie neadevarata, nedemonstrata, si cel mai important : NEDEMONSTRABILA. asa ca nu iti mai bate capul cu astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Omul nu a evoluat din maimute ci are un stramos comun cu ele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand evolutionismul sustine ca atat noi cat si primatele ne tragem dintr-un stramos comun, nu din maimuta direct.Intr-un anumit punct evolutia s-a bifurcat.
2.Chiar de se zicea ca ne-am tras din maimuta direct, cum am spus totul este in continua evolutie si evolutia omului a durat milioane de ani(Biblia nu numara atatia ani); de unde stim noi ca maimutele de astazi nu evolueaza si peste milioane de ani nu vor fi noii oameni, poate mai luminati ca noi? De unde stim ca oamenii sunt primele fiinte inteligente care au trait pe Terra? Oricum noi nu o mai ducem mult.
3.Conditile climaterice erau cu totul diferite atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De prosti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde stii tu retardatule scooby doo?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt maimutele actuale si omul au acelasi stramos, conform teoriei evolutiei. Deci omul nu se trage din maimutoi, cu toate ca multi sunt cam maimutoi. :p Evolutia omului:http://www.youtube.com/watch?v=Pblo6V8lPiU

| miki13 a răspuns:

Maimuta traieste in copaci,ei bine in preistorie maimutele nu au mai gasit hrana in copaci si au fost nevoite sa coboare pe pamant, in acel moment nu au mai mancat animale mari si au avut loc mai multe transformari cum ar fi:s-a micsorat maxilarul si mainile, s-a indreptat spatele,parul a cazut. Oamenii de stiinta au explorat si au gasit cranii,scheleti si le-au facut teste de ADN si multe altele si au dovedit ca ne tragem din maimute.
Acum tu crezi ce vrei ori in stiinta(omul a evoluat din maimuta) ori in credinta(Adam si Eva care au fost creati de catre Dumnezeu care a creat universul,planetele, animalele, etc.)

| corina_4591 a răspuns:

Inca ne dezvoltam nu? Se mai nasc oameni poate mai exista un adam si o ava? Cine stie?

| mimi_4822 a răspuns:

Multi si-au pus aceasta intrebare. S-a oprit procesul evolutiei? Mai degraba e o teorie scornita de o minte bolnava, dar a reusit sa atraga multi naivi.

| eye0pening a răspuns:

Mi-am stors creierii jumate de ora si tot nu am gasit nimic la intrebarea asta. Oricum nota 10 pentru. ea...am sa mai caut.

| ralukutzy a răspuns:

Cum am fi putut evolua din maimute. Cum te poti naste destept din cineva prost?