| anonim_4396 a întrebat:

De ce este considerata indecenta plimbarea numai in chiloti prin centrul orasului? La mare, la strand, pe malul lacului/raului stam toti dezbracati. Oare, pe malul lacului nivelul asta de indecenta dispare? De ce s-au inventat regulile astea tampite?

Răspuns Câştigător
| maiAm8conturi a răspuns:

Decenta inseamna ca prin libertatea ta nu trebuie sa aduci vreo ofensa altor persoane.Nu stiu daca i-ar conveni cuiva sa ma vada in pielea goala, nu toti aratam chiar asa de bine dezbracati, altii chiar iti provoaca greata.
Observ ca ai idei pe care vrei sa le faci fixe si iti cauti aici persoane care sa te aprobe.Libertatea de care vorbeste ala mai sus este conditionata, se aplica mai multe reguli care tin si de punctele de vedere ale celorlalti membri ai societatii.
Si oricum vara exista foarte multa goliciune la mine in oras, pentru ca stau langa apa. Daca nu iti convine orasul tau te poti muta, macar temporar pe timpul verii.

47 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Regulile tampite sunt pentru tampiti. De parca n-ai fi constient. Da, da, nu te mira, numarul mare de tampiti nu combate adevarul din concluzia mea. Dar fii atent, cum ar fi sa mergi imbracat la plajalaughing?

| Arthur a răspuns:

Prefer o plimbare de genul : http://www.youtube.com/watch?v=nUKnvJ3uQ2E

| anonim_4396 explică (pentru Arthur):

Perfect! Chiar imi plac normele lor de convietuire. Pur si simplu... simplu.

| Arthur a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect, sunt în tot ce fac de o sinceritate şi un bun simţ al lucrului strict necesar - simplu.
Dar de asta ce zici?
http://www.youtube.com/watch?v=SYHoeBivk6w&feature=related

| anonim_4396 explică (pentru Arthur):

Sanatate curata big grin O mai fac si eu, dar pe muntele din apropiere. Daca as face-o pe strada, m-ar omori "animalele" cu bucati de bordura laughing

| Arthur a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai uitat de babele dornice, dacă nu eşti bun la kilometri garduri nu te văd bine.

| anonim_4396 explică (pentru Arthur):

:)) Oare, cum ar arata o calareala cu baba asta?
http://www.adevarul.ro/......34208.html
Oare e pe bune?

| Arthur a răspuns (pentru anonim_4396):

Arată bine, dar mă gândeam la nişte mişcări mai lascive : http://www.youtube.com/watch?v=ehEo-9UodAM

| anonim_4396 explică (pentru Arthur):

Crime scene! laughing

| BebeStrumf a răspuns:

Unii vor sa te supui regulilor, conceptelor lor de rahat, si cand te feresti de ceva se intelege ca e pudoarea.

| CoquineNoire a răspuns:

Pai si creatorii de moda, mallurile, brandurile, croitoresele, etc?
nu trebuie sa manance si ele o paine?
ca nu poti sa creezi si sa vinzi numai chiloti si sutiene...

| maiAm8conturi a răspuns:

Acolo ne dezbracam ca sa facem o baie sau sa furam un pic de bronz pe piele.
Orasul n-ar avea nicio legatura cu goliciunea si nu ti-ar da niciun motiv ca sa faci asta.
Iar faptul ca oamenii nu se accepta in pielea goala pe strada, tine de decenta fiecaruia.Eu am stat si in sula goala pe faleza, dar erau alte vremuri si eram mai mic, acum tin cont de faptul ca cineva poate e deranjat.
Acum depinde de chiloti, daca is gen Botezatu nu-i port prin oras, dar daca am niste boxeri mai largi, nu ma feresc sa traversez orasul sau sa intru prin magazine.

| anonim_4396 explică (pentru maiAm8conturi):

Ce-i aia decenta? De ce trebuie sa ne conformam mereu unor reguli tampite, inventate de niste idioti puritani cu sute de ani in urma?

| anonim_4396 explică (pentru maiAm8conturi):

Observi gresit. Deocamdata, asta este singura rubrica unde ne mai putem relaxa cat de cat, si unde mai dai de o vorba de spirit. Las-o sa ramana asa!

| koko3475 a răspuns (pentru maiAm8conturi):

Pai cui nu ii place de mine sa nu se uite. nu esti obligat sa te uiti dupa mine daca eu merg in slip prin oras, nu?

| maiAm8conturi a răspuns (pentru koko3475):

Corect, dar nu pot anticipa un mos paros ce se iveste de dupa colt, unde greata ar fi instantanee.

| koko3475 a răspuns (pentru maiAm8conturi):

Pai mai sunt creme de epilat, autobronzante...happy

| maiAm8conturi a răspuns (pentru koko3475):

Eu as vrea ca toti sa fie liberi, chiar si fratele asta de pe targa care isi sarbatoreste casa din flacari... urland si gesticuland aproape in pielea goala. :))
http://www.youtube.com/watch?v=FQkIxcVqopg

| maiAm8conturi a răspuns (pentru anonim_4396):

Decenta inseamna ca prin libertatea ta nu trebuie sa aduci vreo ofensa altor persoane.Nu stiu daca i-ar conveni cuiva sa ma vada in pielea goala, nu toti aratam chiar asa de bine dezbracati, altii chiar iti provoaca greata.
Observ ca ai idei pe care vrei sa le faci fixe si iti cauti aici persoane care sa te aprobe.Libertatea de care vorbeste ala mai sus este conditionata, se aplica mai multe reguli care tin si de punctele de vedere ale celorlalti membri ai societatii.
Si oricum vara exista foarte multa goliciune la mine in oras, pentru ca stau langa apa. Daca nu iti convine orasul tau te poti muta, macar temporar pe timpul verii.

| Himera a răspuns:

Nu stiu prea bine cum sta treaba, dar daca as umbla in sutien prin centrul orasului mi-as reteza din start orice sansa ca vreo persoana de sex opus sa se uite in ochii mei.

| anonim_4396 explică (pentru Himera):

Si? Este un lucru bun, sau rau?

| Himera a răspuns (pentru anonim_4396):

Rau, ma face sa ma simt violata.

| Alexintunecatul a răspuns:

Pai acolo e locul unde trebuie sa ai o imbracaminte adecvata nu? Ce tu la nunta te duci imbracat in blugi si tricou?tongue.Cred ca ne imbracam fiecare cum ne place dar mai tinem si cont de locurile unde mergemtongue

| Zamfiricaaa a răspuns:

Respectam niste norme de convietuire intr-un grup pentru ca apartinem acelui grup, pentru ca vrem sa facem parte din el. Doar in chiloti, fara sa fii ridicol, poti sa fii pe plaja pentru ca sunt toti ca tine, deci, faci parte din grupul celor de pe plaja. In alta ordine de idei si ca exemplu extrem, cum ti-ar placea sa faci sex in piata publica? Nu este nimic rau daca faci sex, este chiar foarte placut si asigura perpetuarea speciei, insa, grupul celor care fac sex de cele mai multe ori numara doar 2 indivizi pentru a fi in parametrii normalitatii. Sper ca am fost destul de explicita in cele cateva cuvinte. Mult noroc!

| anonim_4396 explică (pentru Zamfiricaaa):

Cu ce scop au inventate aceste norme de convietuire de care vorbesti? De ce ar fi deranjat un om de goliciunea celuilalt, ca doar nu este ceva nenatural?

| Zamfiricaaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca am evoluat, ne-am ridicat in 2 picioare si ne folosim creierul pentru a supravietui. Vezi primatele, din care se presupune ca ne tragem, au ramas fara haine si nu sunt deranjate de acest fapt. Se simt bine asa cum sunt pentru ca in grupul lor nimeni nu este imbracat si daca ar fi, nu le-ar deranja pentru ca nu-si folosesc prea mult creierul.

| koko3475 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e buna intrebarea! Cu ce scop? Pai cu acelasi scop. Noi ne consideram oameni liberi. dar nu suntem. traim dupa reguli impuse, nu putem face ce vrem atata timp cat nu facem rau la nimeni. suntem sclavi, ai timpului, ai autoritatilor, ai guvernelor. de asta nu poti umbla in slip. ca esti sclav ca mine si ca toti. da-o incolo de etica si de societate. etica si societatea eu mi-o creez. daca vreau pe centru in slip, nu oblig pe nimeni sa se uite la...slipu meu. nu?

| Alexintunecatul a răspuns (pentru Zamfiricaaa):

Ar trebui sa fie raspuns castigator...pentru ca asta e!tongue

| anonim_4396 explică (pentru koko3475):

Good point!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si eu m-am intrebat asta. Sau de ce unul care te-a vazut la plaja in costum de baie nu poate sa vada si-n chiloti sau sutien? Ce, nu-I tot aia?!
Ori e lumea dusa, ori se-ntampla anumite chestii in pantaloni si mai bine imbracata decat sa tot se-ntample chestia aia-n pantaloni big grin

| Alexintunecatul a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai i-a sa ne vedem... oare mai gandesti asa? ma indoiesctongue

| anonim_4396 explică (pentru Alexintunecatul):

Stii ca le am cu Ju-Jitsu big grin.
Da acum pe bune, ce-I asa mare smecherie?! Daca m-ai vazut la plaja, nu-I tot aia? Apoi explica-ne tu ca eu chiar nu-nteleg si m-oi mai apuca sa-mi arat fundul...si asta inocent. Si cine stie, m-or mai arde pe rug.

| Alexintunecatul a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu fac JKD asa ca nu ma speriitongue! Sa revenim...deci eu cred ca tine de decenta si gata! Fiecare e liber sa faca ce vrea. daca vrei sa mergi in chilotei pe strada.te rog esti invitata meatongue...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok, s-a stabilit. Hai, toata lumea la pielea goala! Ca doar nu v-ati nascut imbracati big grin

| anonim_4396 explică (pentru Alexintunecatul):

Nu vreau tu sa merg in chilotei ca mi-e mai comod cu buzunare. Dar daca, spre exemplu, mi se ridica fusta de la vant si mi se vede dosul, ce-I asa mare rusine de se da taota lumea cu fundul de pamant, eh?!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

La pielea goala nu sunt buzunare big grin.
S-a rehotarat...toti aia fara buzunare la pielea goala ca altfel hainele nu-si au sensul big grin

| Alexintunecatul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu "tu" nu este nici o rusine...chiar nu vad de ce ar trebui sa fie! si cine rade.nha ce sa le faci atat ii duce mintea!tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Umblați voi, ăștia supărați pe regulile de conviețuire, în pielea goală pe stradă, de ce n-o faceți? Începeți voi revoluția. Reguli tâmpite...rolling on the floor Un om cu un pic de creier își dă palme văzând pe ce subiecte filosofați voi și care-s dilemele voastre... Eu am mult creier, deci doar râd: rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Exact, dom'le, să dea ei startu' revoluției secolului, fâțâindu-se sfidători și țanțoși in costumu' lu' Adam pe bulevard, să mai avanseze și societatea asta umană.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ne cunoaștem cumva?thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ăăă. Mă indoiesc.
De ce intrebați?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ești relativ nou pe site (vorbind aici de contul actual) și destul de înfipt, dând impresia de cunoaștere destul de bună a împrejurimilor, site-ului, utilizatorilor. D-asta zic.
Sunt sceptic la capacitatea TPU de a mai atrage oameni capabili, în consecință, după raționamentul meu, ești un user vechi în piele nouă.laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tot ce pot să spun e că sunt pe site-ul TPU de când precizează datele profilului că,, ajut oamenii''.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oke.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ideea e ca in epoca de piatra, cind umblau gagicile in titele goale, nu interesa pe nimeni titele. Acum, daca vezi ca se apleaca una sa ridice ceva de pe jos si i se revarsa titele din decolteu, toti ochii ies din orbite ca la melci. Se uita si aia care n-au mai vazut tite si aia care au mai morfolit tite in pumni, punctul comun e ca toti saliveaza laughing

| GuNNer a răspuns:

Ba, dar tu esti nebun laughing
Imagineazati ca esi acum in chiloti si mergi la magazin sau la un film ceva...
happy dar mi-ar fi si mie interesant, de ce me malul lacului putem sta dezbracati iar pe strada sau in alta parte Nu putem big grin

| Alexintunecatul a răspuns (pentru GuNNer):

Hai sa incercamtongue

| anonim_4396 explică (pentru GuNNer):

Pai, chiar asa! Ce pana mea... Adica, pe plaja aratam total diferit decat am arata pe strada? big grin