| Meme10Memu a întrebat:

De ce nu vor cei de NASA si ESA sa inteleaga ca nu au ce cauta pe Marte si ca doar Pamantul este o planeta locuibila?

https://wol.jw.org/ro/wol/b/r34/lp-m/nwt/1/1

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Am citit de doua ori, nu am gasit nicaieri precizarea ca nu avem ce cauta pe Marte, nici ca DOAR Pamantul este o planeta locuibilă.
Plus ca nu toti cei de la NASA or fi crestini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul este imposibil pana devine posibil! La fel s-a intamplat si cu primul om care a zburat sau primul care a ajuns pe luna. Aventura, Curiozitatea si adrenalina ne face sa riscam, totul pentru a le TRAI.

| chuckmanson a răspuns:

Pentru că NASA e preocupată de știință și progres, nu de halucinațiile unui cult care resping transfuziile de sânge, n-au nimic mai bun de făcut decât să umble din ușă în ușă și nu se pricep deloc la a prezice viitorul.