| xK74l1nx a întrebat:

Am un nokia 5230...
Merge sa folosesc GPS fara internet. Daca da. CUM?

Răspuns Câştigător
| unreal a răspuns:

Nokia 5230 are GPS prin internet nu prin satelit.
Daca nu am dreptate incearca sa scoti cartela SIM si sa pornesti GPS fara ea.

7 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Instaleaza hartile de la Nokia (nu ovi).
Are receiver gps, deci asta nu are nevoie de net.
Eu folosesc de ani de zile navigatia pe telefon. oh go on

Eventual, daca il vrei pentru calatorii, instaleaza un soft mai "profesional" gen garmin.

| ronin33dan a răspuns:

GPS...Global Positioning System ( via satelite) ce drk iti trebuie tie internet pentru asa ceva! Acesta este un sistem care te va localiza indiferent ca vrei tu sau nu! Dar utilizand un soft precum GARMIN-ul este posibil sa te ajute putin si sa-ti spuna unde-ti este scoala, casa, barul care-l fregventezi (clubul), sau buda(rahatoarea)! Succes si vezi sa nu nimeresti intr-o alta clasa!

| rules1234 a răspuns:

Nu are GPS deakt prin retea adica cu SIM

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie card de memorie in jur de 2 GB si iei de la cineva hartile si iti merge

| bobandrey a răspuns:

Deci am si eu un Nokia si as vrea ca cineva sa ma ajute sa imi dea id de messs si sa imi spuna pas cu pas ce trebuie sa fac te rog!

| bobandrey a răspuns:

A

| gAbY_4517 a răspuns:

Cn ma poate ajuta si pe mine, am un tel Nokia 5230 si mi-a fost furat cum pot sa dau de el.am inteles ca se poate prin satei daca stiti sau puteti contactati-ma: gaby_x2012@yahoo.com