| Plebi a întrebat:

Bună, am vrut sa zic că google play nu mă mai lasă să dau update la jocuri sau cv de genul, adică când intru pe orice app îmi apare "a apărut o eroare" și dacă apăs pe "încearcă din nou" tot nu merge.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu te mira de astfel de probleme. "Soft" în engleză se poate traduce și "ușor". Adică ceva ce nu are stabilitate; ceva ce dă erori. Și nici producătorul nu garantează perfecțiunea unui hardware sau software, chiar și dacă plătești pentru ele.
În cazul tău, posibil ca aparatul să fie prea vechi și să nu accepte versiunile noi, actualizate care se găsesc în Google play.
Sau posibil ca să nu ai spațiu suficient în memoria telefonului.
Ai putea să dezinstalezi aplicațiile din telefon pierzând tot ce ai în ele, și să le reinstalezi din nou (asta cu riscul să nu le mai poți reinstala).
La mine când nu merge ceva, stric totul și o i-au de la început fără să-mi pară rău de nimic. Pentru că eu gândesc că un lucru ori merge, ori trebuie să treacă în existență pentru totdeauna împreună cu acela care l-a făcut.
Nu te baza niciodată pe soft-uri și pe hardware. Tratează-le pe toate ca pe o distracție; tratează-le cu ușurătate, pentru că așa au și fost construite, fie că sunt extrem de scumpe, fie că sunt gratuite. Eu poate că dau bani pe tehnologie, dar nu prea mulți; dar și când dau, în inima mea nu dau doi bani pe aceste instabilități; eu le-aș spune gunoaie când este vorba să mă bazez pe ele. Creatorii lor nu sunt mai buni decât ele; nu te poți baza pe ei nici în viața fizică dacă i-ai cunoaște. Calitatea unui om se cunoaște din lucrările ce ies din mâna lui.

| gabicoo a răspuns:

Intră la setări și șterge datele Google Play.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Datele aplicației.