| anonim_4396 a întrebat:

Buna, dacă am dat ibanul cuiva poate sa îmi facă root la telefon sau ceva?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

IBAN-ul este un numar de cont bancar, care nu are nici o legatura cu telefonul.

| skwomsbhzjnw8w82kk a răspuns (pentru Violleta2022):

Da, știu si nu pare sa aibă vreo legatura una cu alta, dar am primit un avertisment pe aplicația bancara cum ca ar fi posibil sa am telefonul rootat. M am speriat pe moment ca nu știam despre ce vorba si "cu se se mănâncă" rootul. Am pus întrebarea înainte sa ma informez.

| Violleta2022 a răspuns (pentru skwomsbhzjnw8w82kk):

Acel avertizment este scam si te sfatuiesc sa nu le mai deschizi si sa nu mai intri in linkuri care te avertizeaza asa ceva.
daca ai o nelamurire suna la banca ta sa mergi aoclo sa vezi despre ce este vorba, dar nu mai crede mesajele hackerilor, ca bancile nu trimit asemenea mesaje pe telefon.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce spanac de treabă să aibă ibanul cu telefonul tau?

| skwomsbhzjnw8w82kk a răspuns (pentru suntserios):

Da, știu nu pare sa aibă vreo legatura una cu alta, dar am primit un avertisment pe aplicația bancara cum ca ar fi posibil sa am telefonul rootat. M am speriat pe moment ca nu știam despre ce vorba si "cu se se mănâncă" rootul. Am pus întrebarea aici înainte sa ma informez. Sper sa fie totul bine.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu, poate doar sa iti trimita bani pe acel iban, atât.

| skwomsbhzjnw8w82kk a răspuns (pentru Madaxo97):

Da, știu si nu pare sa aibă vreo legatura una cu alta, dar am primit un avertisment pe aplicația bancara cum ca ar fi posibil sa am telefonul rootat. M am speriat pe moment ca nu știam despre ce vorba si "cu se se mănâncă" rootul. Am pus întrebarea înainte sa caut informații

| Angeloxd a răspuns:

Ibanul? De la banca?

| skwomsbhzjnw8w82kk a răspuns (pentru Angeloxd):

Da, știu nu pare sa aibă vreo legatura una cu alta, dar am primit un avertisment pe aplicația bancara cum ca ar fi posibil sa am telefonul rootat. M am speriat pe moment ca nu știam despre ce vorba si "cu se se mănâncă" rootul