| PetardeF1 a întrebat:

Buna TPU. Am vărsat suc pe laptopul meu, pe tastatura, pe mousepad, pe display, peste tot- gen tot laptopul a fost udat de suc. L-am dus la un repair service imediat si au spus ca o sa primesc in cateva zile mai multe informatii. Totusi, as dori sa stiu, cat credeti ca ar costa sa fie reparat? Nu stiu daca trebuiesc piese inlocuite sau doar curatate

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cât „such" ai varsat pe el, iti cumperi altul.

| Simpatic a răspuns:

Nu avem de unde sa stim cat costa pentru ca nu stim ce piese se vor trebui inlocuite
exista laptopuri la 2000 de lei si altele la 30.000 de lei de exemplu
sper sa ti-l poata rezolva doar din curatare desi imi este greu sa cred ca nu a fost afectat mai mult de atat!
oricum ei sunt obligati sa iti transmita cat costa, ce se poate face etc
succes

| ReddY25 a răspuns:

Cred că vei fi nevoit să-l schimbi

| Anonimul151 a răspuns:

Păi nu le ai descris și lor ce s-a întâmplat? Din moment ce ai mers la service cu el, trebuia sa le spui astfel încât sa știe care ar putea fi problema. Și sa îți ziua un preț aproximativ. Așa dacă nu ți au spus nimic te poți trezi ca poate costa mai mult...

| PetardeF1 explică (pentru Anonimul151):

Au spus ca trebuie sa il desfaca mai intai sa vada ce s-a stricat