| Shira a întrebat:

Buna ziua! Am comandat saptamana trecuta un laptop Asus Gaming TUF A15 FA506NC de pe eMag si as vrea sa fac niste upgradeuri la el deoarece placa de retea nu este prea buna. Intrebarea mea este urmatoarea, vreau sa mai adaug 16GB ram si o placa de retea noua dar as vrea sa pastrez garantia, unde ar trebui sa trimit laptopul ca sa pot face asta? Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Despre placa de retea nu stiu ce sa zic, din cunostintele mele nu se pot inlocui in felul acesta componente de baza in cadrul laptopurilor (la PC este altceva) la fel cum ai pune un alt HDD/SSD sau alte barete de RAM pe un laptop...este diferenta ceea ce doresti referitor la placa de retea zic

eMAG daca imi amintesc bine aminte realizeaza serviceul prin societatea Depanero
poti lua legatura cu eMAG referitor la nelamuririle tale cum a spus si mihai prin chatul eMAG de pe siteul lor web
cu adaugarea de RAM este foarte simplu si nu incalca garantia, sa vedem ce zic referitor la o alta placa de retea
succes!

| Wr3nch a răspuns:

Placa de retea e sudata pe placa de baza, deci canci upgrade. Oricum cine joaca competitiv joaca pe cablu, nu wireless.

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu poti pastra garantia. Pe spatele laptop-ului cel mai probabil ai un sigiliu. Si in momentul cand tu scoti capacul laptop-ului si sigiliul ala se rupe sau da semne ca este dezlipit de acolo, garantia se pierde. Mai pe scurt, nu poti umbla in laptop si sa ai garantia intacta.

| Mihai0101 a răspuns:

Tot pe eMAG au service si acolo se va face si inlocuirea pieselor.Au pe eMAG un robot si astepti pana ati va da un angajat si descri problema

| Issadoria a răspuns:

Hey! Poți să cauți service-uri autorizate de la Asus sau parteneri autorizați. Știu că prin București era. Ar trebui să ai pe certificatul de garanție service-urile certificate de producător în cazul în care ai garanție de la Asus. Dacă ai de la eMag garanția, cel mai bine întrebi la un showroom eMag.