| Lamasanu a întrebat:

Bună ziua. Mai are cineva decodoare Coship? Cele de la Romtelecom Dolce?
Si daca da, ele mai merg acum pe satelitul Hellas Sat 3 cu actualul Orange Tv (in trecut Telekom Romania)?

Gen am un decodor vechi de dolce primul model, si vreau sa il reactivez sa mearga canalele pe el. (De ce)?

Pentru nostalgie
Am deja antena pe casă, și semnal am 100 cu 80

Gen pot face un contract cu actualul Orange Romania Tv si sa imi dea o cartela pe care o bag in decodor
si sa fie imperecheat codul cartelei cu seria de pe spatele decodorului?

Va rog sa imi raspundeti

Dau funda

4 răspunsuri:
| Mihai0101 a răspuns:

Nu merge asa trebuie sa fie de la Orange si decodorul si cartela.

| Lamasanu explică (pentru Mihai0101):

Ar trebui sa mearga pentru ca satelitul e hellas sat
si pe hellas au mers aceste decodoare de dolce telekom. stii ce zic?

ma gandesc ca mai sunt fosti actuali clienti de pe telekom care au decodorul asta. si lor inca le merg. ma intelegi?

| Lamasanu explică (pentru Mihai0101):

Pai decodorul nu era al Orange in perioada 2006-2022 (gen 2022 atunci cand Orange a cumparat telekom) (care telekom a cumparat romtelecom in 2014)

| Lamasanu explică (pentru Mihai0101):

Zic 2006 ca atunci sa infintat dolce tv satelit. ca romtelecom e infintat inca din anii 90'