| xSNGHOSTx a întrebat:

Daca imi fac card virtual revolut si il folosesc ex2-5 zile si imi raman le el niste bani,(100lei) ma pot muta dupa pe unul fizic?
Care e diferenta dintre cel fizic si cel virtual
Cu cel fizic pot scoate bani de la bancomat, dar altceva cu ce ma ajuta?
Din cate stiu si cu cel virtual pot plati la magazin

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Banii sunt in cont nu pe card. Oricâte carduri îți faci banii vor fi în același cont.

| Lioana a răspuns:

Atat cardul virtual cat si cel fizic sunt conectate la acelasi cont bancar. Nu trebuie sa muti nimic. Il poti folosi pe oricare.

| DanielIlie a răspuns:

Cardul virtual este de unică folosință. Banii sunt debitați din cont, iar după ce tranzacția a fost finalizată, cardul este anulat. Poți să soliciți oricâte carduri virtuale dorești. Bani să fie...

| Bobocica321 a răspuns:

Da te poti muta oricand la un card virtual, si cu cel virtual nu poti plati in magazin