| CyberDune28 a întrebat:

PC a meu face faze.

Si azi si ieri. Incepe sa nu se mai deschida programele. Azi de exemplu am deschis ceva, s-a inchis dupa s-a oprit ventilatorul pentru o secunda dupa aia mi-a disparut desktop-ul si mi-a ramas numai cursorul pe ecran.

E de la curent sau ii da duhul pc-ul?

11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Cand ai schimbat windows-ul ultima oara?

| 1234568807 a răspuns:

Nu stiu!

| Mihai0101 a răspuns:

Posibil sa ai unele programe rau intentionate ati dau un program bun sa scanezi pc gratuit aici:
https://www.malwarebytes.com/premium

| Mihai0101 a răspuns (pentru Mihai0101):

Dupa ce al scanezi vezi ce a gasit si sterge istoricul dupa carantinare.

| Mihai0101 a răspuns (pentru Mihai0101):

Si aici inca un program bun antimalware si spyware
https://www.superantispyware.com/download.html

| CyberDune28 explică (pentru Mihai0101):

Am malwarebytes premium. Sigur n-am virusi. Cred ca era de la browser.

| Mihai0101 a răspuns (pentru CyberDune28):

Posibil si browser-ul sa faca probleme! Eu de cand folosesc Edge de la Microsoft nu mai am probleme de genul sunt satul de Chrome si Mozila doar batai de cap am avut cu ambele mai ales Chrome in special.

| Mihai0101 a răspuns (pentru CyberDune28):

Un program de tip malware, adware etc nu este chiar un virus de aceea sistemul nu le detecteaza intodeauna dar ingreuneaza sistemul altel ati baga reclame si asa mai departe

| CyberDune28 explică (pentru Mihai0101):

Foloseam Brave. Care e pe baza de Chrome. Pana acum imi mergea. Am pc din 2016. Poate nu mai duce. Am schimbat pe Firefox.

| Mihai0101 a răspuns (pentru CyberDune28):

Oricum Firefox este mai aerisit si mai rapid ca brave si chrome