| DzEk0 a întrebat:

Salut, am 1400 de prietenii pe Facebook dar de un timp îmi apar doar câteva postări pe flux? Care se repeta aprox 2 sau 3 zile... Dar apar in continuare chiar daca le am văzut iar după îmi apare că am văzut toate noutățile. ceea ce nu e adevărat iar la story îmi apar maxim 10 prieteni? Care sa fie problema? Funda

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

FB selecteaza postarile prietenilor apropiati: cei marcati de tine sa le urmaresti, celor coror poze le-ai dat evaluari, share, ai comentat.
Restul aparitiilor sunt prezentate la intamplare, doar un umar restrans, placut de altii.

| Furnicuta000 a răspuns:

Asa se intampla la toata lumea. Si dupa ce ca apar aceleasi postari de la aceiasi oameni, mai baga si o reclama dupa fiecare 3 postari laughing
Iar daca ai ghinionul sa fii inscris intr-un grup la care nu ai dau unfollow, o sa-ti apara toata ziua numai de la grupul ala laughing
Si daca ai si persoane publice la follow, pests 50% din feed o sa fie numai de la ele.
Nu mai e Facebook ce a fost, acum adminii sunt morti dupa bani si ne baga pe gat orice lucru sponsorizat de altii sau orice lucru potential comercial, reclame ascunse, reel urile alea unde si acolo sunt reclame deci nu mai e nimic gratis pe lumea asta

| CalinaXandra a răspuns:

Pe acei prieteni îi urmărești cel mai des, le dai likuri mai multe decât la ceilalți sau sunt persoanele cele mai apropiate ție, cu care vorbești și pe messenger.
Dacă ti se tot repeta postarile poate fi și o problema cu actualizarea Facebook-ului. Da-i o actualizare și vezi dacă se rezolva. Sper ca ti-am fost de folos.