| rares5555 a întrebat:

Am un S7 Edge cu probleme mari la incarcare.
Primul cablu usb cu care a venit a incarcat normal timp de 2 luni, apoi a inceput sa incarce foarte greu (6 ore pentru o incarcare normala si încărcarea rapidă nici nu o mai suporta)
Am folosit un cablu usb de la un S6 Edge Plus care a incarcat normal doar primele 2 incarcari si dupa a inceput sa incarce si acest cablu foarte greu (3-4 ore o incarcare normala, dar acesta inca mai suporta incarcate rapida; cam 1h 40 min).
Am folosit alt cablu de la un J3 2016 care la incarcarea normala mergea aproape perfect (1h 40 min) dar nu suporta de la inceput incarcarea rapida.
Am luat un cablu de pe net care suporta incarcare rapida si facut pentru telefonul meu. Acesta la fel a tinut cam 2 incarcari normale si dupa a inceput sa incarce greu (2h 40 min) dar incarcarea rapida mergea aproape normal (1h 40min). Din pacate acesta care mergea decent... am reusit sa-l rup eu...
Ultimul pe care mi l-am luat incarca normal la incarcarea rapida (1h 24min; daca inchid telefonul se incarca intr-o ora), iar la incarcarea normala se incarca complet in 4 ore.
Ce sa fac? Stiti de unde pot lua un cablu bun? Poate fi de la baterie? Va rog ajutati-ma, m-am plictisit de cumparat cabluri laughing).
Funda

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Rareș, nu cablurie sunt problema. Bateria telefonului tău face figuri.

| rares5555 explică (pentru sierra1):

Da. ai dreptate. Mulțumesc.
Crezi ca daca voi folosi un încărcător wireless voi rezolva ceva?

| sierra1 a răspuns (pentru rares5555):

Nu cred, tot la bateria ajungi. Dacă face figuri în continuare, vinde-l până mai iei un preț bun pe el. Lasă-l să crape la altul, nu la tine.

| rares5555 explică (pentru sierra1):

Ok mersi.
Nu vrei un S7 Edge?

| sierra1 a răspuns (pentru rares5555):

N-am bani de așa ceva. Găsești tu o soluție