| Balonashee a întrebat:

Alta ghicitoare :
-Un cowboy vine in oras pe vineri sta 3 zile si se intoarce vineri
-Cum a facut?
Ghiici si dua fundita ca la toate celelaltebig grin

Răspuns Câştigător
| Klaaa a răspuns:

Paithinking

poate a venit p un cal care se numea vinerithinking

j a ajuns in oras miercurithinking

9 răspunsuri:
| IIIx333III a răspuns:

Pai...
1) Un cowboy nu vine in oras
2) Nu prea mai exista cowboy
3) Era atat de beat incat credea ca a plecat vineri, cand de fapt a plecat marti.

Sper sa fie corect macar un raspuns... O zi buna!

| IIIx333III a răspuns:

Raspunsul meu a fost cel mai originalbig grin. Merit o fundita?big grin

| Anda1197 a răspuns:

Cum a facut? A plecat marti de acasa si vine vineri ca zice ca a plecat ''pe vineri'' nu vineri big grin

| sunset a răspuns:

Pai daca a venit vineri, a plecat dupa 3 zile, adica duminica seara sau luni, dimineata, si s-a intors in vinerea urmatoare.
Nu?

| Dragosgan a răspuns:

Pai calul sau se numeste vineri(calul, prietenul, cineva cu care vine cowboyul), si se intoarce vineri plecand miercuri.sau se intoarce calul, animalul sau pe care il chema vineri.

| Izz a răspuns:

Pe cal il cheama Vineri.

| Alice180297 a răspuns:

Vineri era numele calului. si s. a intors vineri ( zi a saptamanii )

| Ade a răspuns:

Numele calului era Vineri!

| xDcreepy a răspuns:

Cowboy-ul avea un cal pe care il chema Vineri happy Funda?