| DenisIonut01 a întrebat:

Bună, puteți sa îmi spuneți din experiența dvs, cum se procedează cu plecarea cu animal (catel) din strainatate(Italia) catre Romania?

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Este de talie mare? Cu avionul e unpic riscant daca il baga in spate la bagaje...Multi caini au iesit cu sechele, surzi sau au facut infarct datorita frigului si a zgomotului puternic.
Intra pe un grup de Facebook din Romania si intreaba, vei primii sfaturi de la medici veterinari:
https://www.facebook.com/groups/419373378128964/
Iti pot lasa si numarul de contact al unui veterinar amabil daca doresti, este numarul cabinetului dar tu cere la telefon (luni) pe dl doctor Patric : 077-124-3099

6 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Cum ai ajuns cu el in Italia (daca nu cumva e luat de acolo)... Nu ai auzit de existenta medicului veterinar?

| DenisIonut01 explică (pentru Sophieka):

Cainele este al matusi mele, nu al meu. Este adoptat in sicilia si crescut aici, cu cip, veterinar si toate cele. Atat ca nu stim cum poate sa călătorească cu el cu avionul.

| Sophieka a răspuns (pentru Sophieka):

Mai ar fi si firme de transport animale doar sa gasesti o firma serioasa, care are aerisire, aer conditionat in masina, custi bine dotate etc... Dar costa poate in jur de 300 eur sa ti-l aduca in tara, nu stiu exact tarifele fiindca nu am apelat.

| DenisIonut01 explică (pentru Sophieka):

Cred ca e medie. Mulțumesc

| Sophieka a răspuns (pentru DenisIonut01):

Este de talie mare? Cu avionul e unpic riscant daca il baga in spate la bagaje...Multi caini au iesit cu sechele, surzi sau au facut infarct datorita frigului si a zgomotului puternic.
Intra pe un grup de Facebook din Romania si intreaba, vei primii sfaturi de la medici veterinari:
https://www.facebook.com/groups/419373378128964/
Iti pot lasa si numarul de contact al unui veterinar amabil daca doresti, este numarul cabinetului dar tu cere la telefon (luni) pe dl doctor Patric : 077-124-3099

| Sophieka a răspuns:

Uite aici, medic veterinar roman in Italia:
https://www.facebook.com/......u.mihaela/

Răspuns utilizator avertizat