| MCRgurl a întrebat:

De cateva luni se intampla ceva.vad chesti care nu le vede nimeni si cand mauit fix la ele nu ma mai misc si am fost la psiholog si a zis ca sunt normal ce am sunt medium, necromat sau nebun?

8 răspunsuri:
| XDarkAngel a răspuns:

Dar ce vezi? Obiecte, oameni? Pentru ca si mie mi se mai intampla uneori, mai ales cand ma uit la tablouri am impresia ca misca. Sigur nu esti medium, necromand in nici-un caz, iar nebun nu esti cu siguranta. Eu cred ca ai totusi probleme cu vederea daca zici ca ti se intampla des, asa ca mai bine du-te la un control de ochi.
Sper ca te-am ajutat, bafta big grin.

| 4827 a răspuns:

Buna, stiu cum e, mi se intampla si mie, de obicei se intampla in perioada adolescentei datorita stresului, nu te ingrijora, mai toata lumea pateste asa happy fundabatting eyelashes?

| Mimino a răspuns:

Sugestia mea este sa mergi la un medic psihiatru si sa discuti cu el despre asta si toate lucrurile care te deranjeaza ori ti se par anormale. Lasa eticheta de "nebun" ori altele..., uneori lucrurile scapa de sub control si oamenii isi pot redobandi echilibrul doar facand apel la ajutor specializat. Multi nu merg la psihiatru din cauza prejudecatilor... Ai grija de tine, toate cele bune! happy

| MCRgurl explică (pentru Mimino):

Am facut asta deja

| Mimino a răspuns (pentru MCRgurl):

In mesajul postat de tine am citit ca ai mers la psiholog, nu psihiatru, asta-i motivul pentru care ti-am sugerat sa mergi la psihiatru. Ai vrut sa scrii in loc de psiholog, psihiatru sau ai fost si la unul si la altul?

| MCRgurl explică (pentru Mimino):

Ambele

| Mimino a răspuns (pentru MCRgurl):

N-ar strica o alta opinie, dar adreseaza-te unui medic psihiatru, nu unui psiholog. Cu siguranta in orasul in care locuiesti nu exista doar unul singur, iar daca e doar unul, intreseaza-te de un medic bun si mergi intr-un alt oras. Poti fi ceva mai explicit, ce anume vezi si ce stari ai?

| iloverock21 a răspuns:

Iti dagi prostii in cap daca chiar e adevarat gandeste-te ca nu is adevarate asa am fost si eu, gaseste o explicatie logica la fiecare lucru, funda