| Gigi34 a întrebat:

Salut! Duminica viitoare mă pregătesc să merg cu familia la Moldova (așa se numește râul) și dacă tot merg acolo, din câte știu sunt și câțiva peștișori. As vrea să prind câțiva dar nu am bani de undiță. Îmi poate zice cineva cum aș putea să îi prind? Sau cum pot face acasă o undiță?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Eram copila. Excaladam zid de vreo 3 metri
aveam un borcan.In borcan puneam mamaliga, iar deasupra puneam un tifo. Faceam o gaura. Legam borcanul de sfoara si aruncam in rau.Erau doi trei pestisori care intrau in borcan. Mici cat un deget, dar eram mandra de captura.