| Idk5932 a întrebat:

Cu ce se poate combina Alexandrionul, nu am voie sa beau bauturi carbogazoase din cauza unei probleme la stomac... nu exista ceva natural, stiu, suna prostesc sa combini coniacul cu bauturi neacidulate, dar ma gandesc ca poate stie careva o combinatie ceva.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu gheata.
E singura combinatie care merge pentru un wiskey / coniac etc. In rest strici bautura.

| Idk5932 explică (pentru suntserios):

Eram obisnuit sa iau o gura de coniac si dupa un gat mic de cola. Daca fac asta, dar in loc de cola beau apa gen, ca sa nu ma fac praf din 4/5 shoturi stii ce zic. gen diau o gura de coniac si dupa dau un gat de apa