| Denisgagicarul2024 a întrebat:

Noaptea, în casă văd că se mișcă obiectele singure. Aud sunete ciudate la ora 12 noaptea și îmi este frică. Am 16 ani și este ciudat să auzi și să vezi chestii ciudate dar nu suport. Știu că bunicul meu a murit în casă când dormea și cred că bântuie casa. Nu a venit popa să vine cu aghiazma sau cu tămâia dar încep să aud sunete ciudate și o dată am auzit că cineva m-a strigat într-o noapte. Încep să înnebunesc. Vorbesc serios. Ce sfaturi aveți?

Răspuns Câştigător
| Anonimul151 a răspuns:

Îți faci tu singur în imaginație chestiile astea. Pentru că real nu există... Pur și simplu te gândești, și automat mintea, gândirea ta se duce și își imaginează astfel de lucruri. După, le și visezi.

Ce îți pot recomanda, ar fi sa îți pui lângă perna, sau sub pernă o bucată mica de usturoi.

Dacă vrei te poți face puțin pe mâini, și frunte. Și nu o să îți imaginezi chestii de genul. Și o să dormi și mai bine. Și eu de o perioadă procedez așa, din cauza astfel de lucruri ( pentru că și eu îmi imaginez multe ) și după am coșmaruri, dar de când procedez așa nu mai visez urat, nu mai am imaginații de genul cum aveam, coșmaruri...

Poate sună ciudat ce ți am spus, dar sa știi ca ajuta. Și mulți fac asta. Unora li se pare amuzant, dar nu este...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi tu la biserica sa-ti citeasca preotul, daca nu vreti sa-l aduceti in casa, sa faca slujba si sa sfinteasca casa.

| alinamocan39 a răspuns:

Poți și tu singur să dai cu aghiazmă și tămâie, citește vreo rugăciune dacă crezi ca te poate ajuta. Dar dacă crezi ca toate astea sunt doar în capul îți recomand o vizită la psiholog, poate să îți ofere și niște medicamente care te vor ajuta.