| FloryAlexaMiha a întrebat:

Cine stie bancuri?" frumoase plz

Răspuns Câştigător
| gianina14 a răspuns:

1.Pe autostrada era o masina cu copii inteligenti si langa ei o caruta cu copii prosti.
-ce ascultau copiii din masina?
-mmm, nu stiu
-pai de un de vrei sa stii daca uh erai in carutalaughing
2.o blonda isi cumpara un porche rosu, pe drum i se striica masina(acestea au motorul inporpagaj) deodata opreste o alta blonda langa ea si o intreaba:
-dar.ce ai patit?
-nu-mi gasesc motorul
-aaa, am eu unu de rezera in spate.
3.DOI BETIVI IESIND DINTR-O BERARIE:
- BA, AM UITAT SA MA PIS!
- NU-I NIMIC, TE INVAT EU.
4.2 babe discutau:
-Ieri s-a dat pensia.
-Ei, s-a dat ****
-Si eu, proasta, am luat pensia.
5.Batranete,**** crete
6.La varsta de 50 de ani femeia primeste din partea barbatului o sticla cu lapte.
Nedumerita il intreaba:
- Dar de ce draga tocmai o sticla cu lapte?
- Pai draga mea nevasta:
* la 20 de ani erai fermecatoare ti-am adus o floare.
* la 30 erai dulce. ti-am adus o cutie cu bomboane de ciocolata si o sampanie.
* la 40 erai fierbinte... ti-am adus o paine calda.
* insa acu la 50 te-ai facut cat o vaca si ti-am adus niste lapte.
Insa femeia ii da replica:
- Da dragul meu asa e, dar:
* la 20 de ani eram eu ca o floare, insa nu tu ai rupt prima petala.
* eram eu la 30 ca o sampanie de dulce. insa tu ma agitai... altii ma sorbeau.
* la 40 eram eu fierbinte ca o paine, insa tu lingeai coaja, altii mancau miezul.
* iar acum la 50 oi fi eu ca o vaca, insa cand pleci tu de acasa.vin taurii la usha si intreaba: "Boul e acasa? "
7.Un barbat statea pe veranda cu sotia sa. La un moment dat, spune:
- Te iubesc!
Sotia raspunde:
- Vorbesti tu, sau berea din tine?
Barbatul:
- Eu vorbesc. Cu berea.
8.El: Vrei sa te mariti cu mine?
Ea: Ai apartament?
El: Nu...
Ea: Ai BMW?
El: Nu...
Ea: Salariu ai?
El: Nu am salariu... dar...
Ea: Niciun dar! Cum pot sa ma marit cu tine când nu ai nimic din ce îmi doresc?
El pleaca bolborosind: Am o vila la munte, una la mare, una in Caraibe si in Bucuresti vila aia in care locuiesc. Am Porche, Ferrari si Mercedes. E nebuna, de ce sa mai cumpar si un BMW? De unde salariu... daca eu sunt bancher?
9.Cum se numeste un barbat aratos, inteligent, atent si sensibil?
Basm...
10.O tipa catre un tip:
- Voi scrie deasupra patului meu ca esti un prost! Sa stie tot orasul
FUNDITA?

8 răspunsuri:
| astra a răspuns:

Un roman si un ungur. Gasesc lampa lui aladin, incep sa frece lampa si iese duhul. Duhul le spune: Mai baieti, datorita faptului ca m-ati scos dupa atat timp din lampa am sa va indeplinesc cate o dorinta la fiecare, orice.
Ungurul: Duhule, eu as vrea sa ridici un zid in jurul ungariei, sa nu mai intre nimeni, sa nu aiba geamuri si usi, sa fie cat zidu' chinezesc. Duhul ii respecta dorinta si ridica zidul.
Romanul: Duhule, zidul ala pe care l-ai construit in jurul ungariei zici ca n-are geamuri? Nu. Zici ca n-are nici usi? Nu. Atunci umple-l cu apa!

| aLiaLi a răspuns (pentru astra):

Foarte tare rolling on the floor))) +1

| astra a răspuns (pentru aLiaLi):

Un ungur, un tigan si un roman la pescuit. In apa li se incurca atele pe acolo si prind pestisorul de aur. Pestisorul spune ca le indeplineste la fiecare cate o dorinta.
Ungurul: Pestisorule, eu as vrea ca toti ungurii sa fie la ei acasa in ungaria, fericiti, cu bani, cu tot ce le trebuie. Pestisorul se pune pe treaba.
Tiganul: Pestisorule, eu as vrea ca toti tiganii sa se intoarca la ei acasa in india de unde au plecat, bogati cu palate si tot ce le trebuie. Pestisorul rezolva problema.
Romanul: Auzi, ungurii au plecat? Da. Tiganii au plecat? Da. O Cola rece te rog.

| aLiaLi a răspuns (pentru astra):

Bancurile despre unguri si tigani sunt pe departe cele mai bune si mai reusite laughing ma calmeaza si ma bine dispun super mult bancurile despre unguri. Mai uit si de prietena mea care vorbea limba asta de... ma abtin laughing

| Jason80 a răspuns:

Un tip se plimba linistit pe malul marii.La un moment dat observa o lampa veche pe mal.Curios o ridica,o curata de nisip,cand -surpriza-,din lampa iese un duh adormit care exclama:
-De ce nu ma lasi sa dorm? era asa de bine! Acum,daca tot m-ai trezit zii repede o dorinta,atat iti indeplinesc.
-Bine! Uite, toata viata mea mi-am dorit sa merg in Hawai, dar mi-e frica de avion si de vapor.Asa ca vreau sa-mi construiesti o autostrada pana in Hawai!
-Esti nebun? Iti dai seama ce infrastructura e necesara? Mii de tone de otel, beton, asfalt.Este imposibil!
-Bine,atunci fa-ma sa inteleg femeile,sa stiu ce gandesc ele atunci cand nu spun nimic,sa stiu ce -si doresc ele cu adevarat!
Duhul,scarpinandu-se dupa ceafa, rabufni:
-Ia zii, autostrada aia o vrei pe doua sau pe patru benzi?!

| GEORGE a răspuns:

Ia uite aici : O doctorita primeste la control medical un barbat...
- Buna ziua, va rog sa imi spuneti ce problema aveti.
- Pai cred ca mai bine v-as arata. Isi da jos pantalonii si... ce sa vezi?
De departe cea mai mica p... pe care a vazut-o doctorita vreodata.
Aceasta incepe imediat sa rada de nu mai poate.
Cu greu reuseste sa se potoleasca.:
- Vai, imi cer scuze, nu stiu ce m-a apucat. Promit ca nu se va
mai repeta.
Acum va rog sa-mi spuneti ce problema aveti?
- E umflata!

| GEORGE a răspuns:

Da ce ma chinui? intra direct aici http://www.mioritice.com/
fundita plz?

| atac19 a răspuns:

Dupa o excursie la o ferma, doi baieti de oras, uimiti de cele vazute, se intorc acasa. Cel mare ii spune mamei sale:
- Mama, am vazut la ferma o purcea, care e mai mare si mai grasa decat tine!
Mama e in isterie, il loveste pe baiat si incepe sa planga. Cel mic mai ca nu plange si el, incepe sa o linisteasca pe mama:
- Linisteste-te, mamico.Mai grasa decat tine nu e nici o purcea pe lume!