| GoAndFuckYourselfWithAKnife a întrebat:

Si totusi de ce mergem la scoala? cu ce ne ajuta in viata?
t/a

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Mergem ca sa fumam in baie, sa ne batem joc de profi, sa furam lucruri din laboratoare, sa mazgalim peretii, sa ne batem cu scaune, sa dansam in ore, in pauze sa cantam "We Will Rock You" ca sa atragem atentia a 20 de profi, a directorului si a dirigintei.Mergem la scoala ca sa ii vedem pe profi, sa le zicem buna ziua, ca apoi sa le zicem iar deoarece plecam acasa.

| AnneBre a răspuns (pentru Bogdanux):

Wow! Parca ai fost la mine la scoala, nu alta!straight face

| Bogdanux a răspuns (pentru AnneBre):

Unele chestii le faceam si eu...altele nu le-am facut si nici n-am sa le fac.Dar am vazut big grin

| AnneBre a răspuns (pentru Bogdanux):

Din toata lista ta am reusit sa fac eu/colegii:
"sa ne batem joc de profi, sa ", "in pauze sa cantam "We Will Rock You" ca sa atragem atentia a 20 de profi, a directorului si a dirigintei.Mergem la scoala ca sa ii vedem pe profi, sa le zicem buna ziua, ca apoi sa le zicem iar deoarece plecam acasa. " doar ca noi cantam "Yellow subbmarine" (vina profesoarei de muzica)

| Bogdanux a răspuns (pentru AnneBre):

Asta e bine, colegii mei bat pe ritmul piesei mentionate de mine mai sus, dar nu stiu nici macar cine o canta...trist.

| AnneBre a răspuns (pentru Bogdanux):

Lollaughing la noi s-au asezat dupa ora de sport(pentru ca nu aveam cheie de la clasa) pe hol in fata usii si au inceput sa cante "Alouette"(daca asa se scrie).laughing

18 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ca să mâncăm pă' drum nuci... dăă!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Ne impiedica sa devenim asa:
http://www.TPU.ro/utilizator/fwqo/raspunsuri/

:))

| Fragile a răspuns:

Doamne cum să spui că şcoala nu ne ajută în viaţa şcoala este necesară fiecărui om chiar dacă nu ne place trebuie să învăţăm şi să punem mâna pe carte dacă nu vrem să ajungem să măturăm străzile şi mergem acolo şi ca să devenim oameni culţi în viaţă pentru că acolo învăţăm totul de la alfabet până la ecuaţii şi doar nouă ne facem bine doar este ceva normal iar profesorii nu ar trebui să râdem de ei cum facem cu toţii a trebui să-i iubim şi să-i respectăm pentru că ei sunt familia noastră de la şcoală şi fac tot ce pot ca să ne ajute înspre binele nostru.Noi acum suntem mici şi nu înţelegem dar când vom fi mari vom şti că trebuia să preţuim foarte mult şcoala.
*nu mă uit la categorie şi nu înţeleg trolling-ul mode off*
Wow,mamă, cât am scris, nu ştiu cum de mi-au venit atâtea căcaturi în minte.

| PotcaPădurii a răspuns:

Pai in afara faptului ca acolo inveti sa bati si sa tipi, mai inveti si sa canti in pauze i love rock and roll si thunderstruck, mai inveti sa injuri, mai inveti sa faci graffity, inveti sa ocolesti tenisi zburatori in vestiar, si la sfarsitul zilei devii un crestin ma i bun zicand Doamnea, milueste ce bine ca am scapat!

| MyObsession a răspuns:

1.Aşteptăm pauzele.
2. Sărim de bucurie când aflăm că profa noastră de română a fost star porno sau profu' de sport gigolo american.
3. Scriem pe băncile din laboratoare ''sa ma sugi'' ''să mă dregi'' etc.
4. Scuipăm pe hol şi fumăm marijuana în faţa copiilor de a 1 a. Le zicem că suntem exemple şi aşa facem.
5. Ne jucăm dea fu**tea.
6. Ce'o mai fi...

| Downfall a răspuns:

Daca nu vrei sa ajungi sapator de santuri/gunoier sau chiar cersetor, pune mana pe carte si invata si tu ceva

| ASIGURATORUL a răspuns:

Acolo invatam sa citim, invatam alfabetul, sa scriem, cum sa ne comportam in societate si in comunitatile de oameni, acumulam primele cunostinte despre mediu si natura, despre geografia Romaniei si a lumii, invatam sa vorbim si sa ne exprim corect in limba romana si ulterior (la clasele mai mari) si cel putin o limba straina, ne dezvoltam anumite deprinderi, ne descoperim inclinatiile pentru un anumit domeniu.

| Lorely a răspuns:

Poi de exemplu: in cazul in care iti spargi capul sa nu te intrebi"de ce?"