| loryiii a întrebat:

As vrea sa fac voluntariat, sunt din targoviste si m-ar interesa sa fie legat de copii sau salvat vieti. Am cautat pe internet dar nu am gasit mai nimic, si unde trebuie sa merg pentru a face voluntariat in tgv? Pup si mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| 1dintrevoi a răspuns:

Poti sa te inscrii pe www.salveazavieti.ro Nu e nevoie sa te deplasezi, poti sa lucrezi de acasa. Asociatia sprijina mai mult bolnavii de cancer si leucemie. Ai o lista acolo cu felurile in care poti fi de folos. Cunosc pe cineva care a aplicat la Salveaza Vieti. Mi-a spus ca uneori e dureros, pentru ca poti fi usor impresionat de cazuri, dar ca merita efortul. Poti sa incerci :). Succes!

2 răspunsuri:
| NastyVeronia a răspuns:

Bunahappy
Era acuuum multi ani sediul "Salvati Copiii" la liceul 2. Vezi poate inca mai ehappy

| Stefanescu_Petra_1992 a răspuns:

Hey si eu sunt din Tgv si sunt voluntara la crucea rosie happy. Avem multe activitati cu copii si invatam si sa acordam Primul Ajutor. Daca te intereseaza vino de luni pana vineri la sediu (in fata muzeului de istorie) sau cauta-ne pe facebook happy (cursurile de Prim Ajutor sunt Marti 16-18, Vineri 12-14)