| Lilia2621 a întrebat:

1. Care a fost familia lui Mihai viteazul? (parintii, copiii, sotia, frati surori)
2. Ce fapt necunoscut de turci s-a descoperit in cadrul luptei lui Mihai Vitezul la Calugareni?
3. Ce evenimente au apropiat unirea politica a Tarilor Romane de catre Mihai viteazul?
4. Care au fost titlurile lui Mihai Viteazul dupa campaniile din Transilvania si Moldova?
5. Cine erau nemultumiti de biruintele lui Mihai Viteazul?
Va rog ajutor, va voi fi recunoscatoare pentru ajutor, dau fundita happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vezi filmul, mihai viteazul, si buzduganul cu trei peceti.fiindca asa vei intelege ceva.