| yonutz_9485 a întrebat:

1.cum sa ma calmez cand sunt nervos 2.sau cum sa nu fiu nervos niciodata.raspundeti la care puteti

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
1. Gândește pozitiv, și mâine este o zi.
2. Nu pui la suflet totul și în viață încearcă să faci lucruri de care să fii mulțumit și apreciat.
Pa, pa.

14 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Pune muzica relaxanta, gasesti pe www.trilulilu.ro
Nici chiar niciodata, dar prin puterea autosugestiei, vei reusi, spune cu voce tare cand esti singur : Sunt calm, destins, totul va fi bine. Nu am de ce sa ma enervez. Voi fi bine. CRede-ma ca la mine functioneaza, zic mereu, in fiecare zi :Totul va fi bine si asa este, chiar e super si functioneaza.

| c0rn3l1uss a răspuns:

Trage aer in piept, numara pana la 10 si gatalaughing)

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

1-Bea un pahar cu apa, plimba-te
2-Nu pune tot la suflet, ignora si accepta situatia big grin

Succes

| sckorpion a răspuns:

Pai eu cand ma enerzev trag aer in piept si imi repet " Calm, Calm, Calm"...Sau daca nervii au depasit faza cu respiratul ( foarte rar big grin ) gasesc un loc in care nu ma vede nimeni si lovesc ceva relativ tare ( nu cat sa imi provoace rani, imi e de ajuns sa ma doara 2 secunde) Ma descarc.

| Andrei_7632 a răspuns:

Incearca sa faci flotari...

| JuliaR a răspuns:

Eu nu stiu ce fac. momentan sunt extrem de nervoasa si incerc sa-mi pun toate gandurile in ordine, sa gasesc o cale de iesire din situatia asta... si cel mai des, cand sunt nervoasa e de ajuns sa vars doua lacrimi si sa trag aer in piept!

| roxi_3527 a răspuns:

Incearca sa nu te enervezi niciodata ca sa nu fi nevoit sa te calmezihee heeviata e prea scurta pentru neplaceri, nervi etc.trebuie sa faci exact ceea ce iti face placere.si cam atathappygandeste-te la asta, succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SweetAlisea: E greu sa te calmezi cand esti nervos.happyAsta tine mai mult de autocontrol...Trebuie sa incerci s ate controlezi cand ajungi la nervi si nu e usor. Dar e bine sa incerci. Succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fumezi o tigara si te calmezi foarte repede, asta in caz daca fumezi daca nu bea ceva tare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe site-ul http://www.mini-games.ro si calmeaza-te :). E simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pai eu cand sunt nervoasa. fac o baie fierbinte... dupa aceea imi trce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba...nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa iti descarci nervii cand mergi la sala daca mergi si euu ma enervez repede iti dau un sfat inkerca sa nu te enervezi prea mult cand esti cu prieteni ca s-ar putea sai pierzi pe toti pe rand apoi la 2 nu vei putea fii toata viata calm :*

| annamarria a răspuns:

Pffff...si eu ma enervez super repedeeecrying nu stiu ce sa mai fac sa ma calmez,,, degeaba numar pana la 10 ca mai multi nervi imi fac...