| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, va rog din suflet sa îmi spuneți cum sa îmi calmez furia deoarece sunt prea nervos și de nervos ce eram azi am spart PC-ul împreună cu leptopul, spuneți-mi câteva metode de a-mi calma nervii, va rog.

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt prea nervos.
Când ești nervos? Tot timpul? Când te trezești, sari în sus de nervozitate? Înainte să adormi, ești nevos, sau adormi totuși relaxat?
Deci ai momente de nervozitate.
Cum apar ele? Ce anume le declanșează? Înainte de momentul de nervoxitate ești calm?
și de nervos ce eram azi am spart PC-ul împreună cu leptopul.
După ce le-ai spart, deci după ce ai acționat cu mușchii ai rămas nervos sau ți-a trecut?
Înainte de acționa, ce anume te-a pus în mișcare?
O tensiune care a tensionat mușchii, care au avut nevoie de descărcare. nu?
Ai simțit tensiunea când vine și crește?
Știai ce urmează? Probabil o distrugere a ceva.
Dar dacă relaxai aceste tensiuni, făcând mișcare controlată plăcută, ceea ce vrei tu, ai mai fi fost depășit de această tensiune care o numești nervi, a fi nervos?
Simți cum devine chestia?

| Brizbriz a răspuns:

Te "resetezi"
adica stai jos, inchizi ochii, iti impui sa te relaxezi si apoi numeri in ordine inversa de la cel putin 40, si incerci cu tot dinadinsul sa nu te gandesti la nimic altceva decat la numarul pe care urmeaza sa il spui

totusi, faza tine NUMAI daca, constientizezi ca esti furios SIIIII (si-ul asta e CRITIC) VREI sa te calmezi

altfel, e tot degeaba, si eu am crize de furie, ivite de niciunde si nu reusesc sa ma calmez pana nu stric ceva, si stiu ca singura solutie e pisicologu' si "anger management" care nu prea sunt la "moda" prin rrrrominica, aici vine mama, iti da, doua palme si te calmezi... DEFINITIV

| LordCristobal a răspuns:

O explicație ar fi că ai prea multa energie în tine și o canalizezi într-un mod negativ.Probabil ai stat prea mult la calculator și ai luat-o razna.
Un remediu pentru tine este sa faci sport sau multă mișcare că sa îți iasă nervii din cap.Chiar ar fi indicat sa practici karate sau kickbox.

| CleanHeart a răspuns:

Nervii aia vin de undeva si un remediu bun de a scapa de nervi este de a citi, asa iti deschizi mintea si inveti sa iti gestionezi furia, incepe cu carti de dezvoltare personala.

| 44mon a răspuns:

Probabil furia ta vine din anumite frustrări, ea de obicei apare la persoane care nu sunt împlinite sufletește. Recomand să iei o pauză, să te mai destinzi. Citește ceva ce te prinde și te dezvoltă, ascultă niște muzică BUNĂ, ieși la o plimbare, FĂ SPORT. Știi că un om evoluat are abilitatea de a-și controla stările, indiferent de situație?

| Shadow1567 a răspuns:

Ok dar un motiv pentru care eşti nervos

| Nobody777 a răspuns:

Buna si eu sunt nervos azi sad