| baiatu12 a întrebat:

1)La ce varsta v-ati lasat de colindat?
2)Cu ce tactica ati mers?
2)Care a fost colinda cu care ati avut cel mai mult succes?
3)Care a fost suma maxima pe care ati castigat-o de colindat?
4)Cum e mai bine sa colinzi, singur sau in doi?
5)Voi ce faceti cu banii de colindat?
6)Ati facut vreo data afaceri cu petarde?

Funda!

22 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

1. Cine spune că m-am lăsat de colindat? Ador să merg la colindat, simt spiritul Crăciunului, și îmi place să-i văd pe ceilalți înveselindu-se la auzul colindelor! E o senzația foarte plăcută!
2. Cu ce tactică am mers? Habar nu am la ce te referi! Am mers la oameni din casă în casă, încercând să le fac noaptea mai frumoasă!
3. „Colo-n sus pe-un deal frumos" eu zic că este un colind destul de plăcut!
4. Sinceră să fiu, de Crăciun încerc să fiu o persoană bună! Măcar atunci! În acea zi nu mă țin de tâmpenii, nu mă interesează banii, încerc doar să le deschid inimile oamenilor printr-un singur colind cântat! Însă, o dată am câștigat aproape 100 lei.
5. Părerea mea, în grup!
6. Îi pun în pușculiță, și îi folosesc când am nevoie de ei!
7. Nu!
8. Nu!

| AtateaConditii a răspuns:

1. La 13-14.
2. Cu un clopotel>P.
2. Sus la poarta raiului( o baba a zis: mai e mult?) laughing s-a si plictisit la cat de lunga era.
3. 2-3 milioane.
4.In 2 sau 3.
5. Dulciuri sau mergem la un film.
6.Dalaughing veneau toti tiganii sa cumpere la poarta mea.
7.Normal ca as vrea dar nu se poate.

| AtateaConditii a răspuns:

Lol, si de ce mi-ar da bani astia inapoi? Sigur ia fraierit pe multi si acum ii vine un leu zilniclaughing de la oameni necunoascuti fraieriti.

| CinevaNou a răspuns (pentru AtateaConditii):

Dap, asa merg schemele piramidale. Se bazeaza pe fraieri laughing

| baiatu12 explică (pentru CinevaNou):

Nici macar nu ai citit tot.
Gandeste inainte sa faci ceva.

| baiatu12 explică (pentru AtateaConditii):

Bai desteptilor, fiecare se alege cu castig, si nu mai comentati asa.

| CinevaNou a răspuns (pentru baiatu12):

M-am gandit si cel mai bine e sa-mi incep propria schema laughing mereu ala din varf o sa fie cel mai castigat, atata timp cat gaseste fraieri ca sa continue treaba. Se fac de mult chestii din astea, dinainte sa te nasti tu.

| AtateaConditii a răspuns (pentru baiatu12):

De ce s-ar alege fiecare cu un castig, adica eu ii dau un leu la fiecare si ei imi trimit inapoi 6 lei? Ce darnici sunt.

| baiatu12 explică (pentru AtateaConditii):

Ca sa castigi bani faci asa:
Fiecare dintre cei care se baga trimit cate un leu la fiecare adresa,dupa aia,il taie pe primul din lista, si al doilea devine primul, al treilea devine al doilea, al patrulea devine al treilea tot asa, si locul 6 devine liber.
Acolo te vei trece tu, cu adresa ta, si vei posta acest mesaj pe cate site-uri vrei tu si vei cauta oameni interesati daca vrei sa castigi ceva.Bafta!

| baiatu12 explică (pentru CinevaNou):

Dar incearca chestia asta, ca altii nu se lasa fraieriti, crede-ma! Prin aceasta metoda castiga toata lumea.

| BlackEyedGirl a răspuns:

1. am 17 ani si inca ma duc
2. am mers la blocurile vecine si am sunat la usa, unii ne-au primit, altii nu.
3. am cantat una singura, dom dom sa-naltam (sper ca am scris bine)
4. 3 milioane (la 3 fete)
5. am mers mereu cu 2 fete, deci am fost 3. Fiecare are avantajele sale, daca te duci singur primesti mai multi bani, dar e mai amuzant sa fiti mai multi
6. am mers la pizza rolling on the floor
7. nu

| baiatu12 explică (pentru BlackEyedGirl):

Si celelalte intrebari?

| BlackEyedGirl a răspuns (pentru baiatu12):

Am modificat acum raspunsul, nu stiu de ce nu imi aparea rolling on the floor)

| baiatu12 explică (pentru BlackEyedGirl):

Am vazut

| baiatu12 explică (pentru BlackEyedGirl):

Ms de raspuns.
Esti stelista?

| BlackEyedGirl a răspuns (pentru baiatu12):

Hm. sincer nu tin cu nimeni. nu prea imi place fotbalul :-s

| baiatu12 explică (pentru BlackEyedGirl):

Ok

Răspuns utilizator avertizat
| DoraLol a răspuns:

1) Nu stiu din propria-mi experienta dar fratele meu s-a lasat la 13 ani laughing
2)Am mers cu o fata dulce si necajita si toata lumea m-a adorat.
3)Am castigat 800 de lei laughing
4)E mai bine in doi laughingAi cu cine discuta laughing
5)II economisesc si imi iau ceva mai mare.
6)NU>
7)Nu merci

| baiatu12 explică (pentru DoraLol):

Ms de raspuns.

| DoraLol a răspuns (pentru DoraLol):

Funda?