| cuteandfunny a întrebat:

A citit cineva the vampire diaries? Sunt asemanatoare cu serialul?

Răspuns Câştigător
| geoanarandi a răspuns:

Da seamana povestea cu cea din serial dar ca intotdeauna film ul nu coincide cu cartea
funda pls?

2 răspunsuri:
| Șâret a răspuns:

Da, am citit.
Coincide cat de cat...cu mici abateri.
Mie personal mi-a placut mai mult cartea, parca are mai mult suspans.Incearc-o!winking

| sherbygaby a răspuns:

Nu este o mare diferenta intre carte si serial. In primul rand ca in carte Elena are o sora de vreo 3 ani iar in serial il are pe Jeremy un frate de vreo 16 ani care se dovedeste ca nici nu-i fratele ei. 2.In carte Stefan si Damon au 500 de ani iar in serial au 100 si ceva. 3Elena e blonda in carte .4.In carte Katerine a fost omorata de catre Stefan si Damon etc... (daca vrei sa afli mai departe citeste cartea)