| alexalex_4797 a întrebat:

A dat cineva la Academia de Politie? e greu sa intri? si dupa ce termini gasesti usor un loc de munca? vreau cat mai multe raspunsuri.mersihappy

6 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Nu stiu sigur cat de greu se intra, dar am impresia ca dai exam la lb. si lit. romana si proba la sport. Dupa ce termini, gasesti post relativ usor, am cunostinte care au intrat imediat dupa ce au terminat Academia.Succes!

| Andreeagen a răspuns:

Primesti loc de la politie instantaneu se intra foarte greu nu greu ex lb romana eng sport si nu stiu daca si mate si la lb romana se axeaza ff mult pe gramatica.
Numai bine!

| floaredetrandafir a răspuns:

Pai da e foarte greu sa intri fratele meu a facut liceul de politie de la buzau care s-a desfiintat acum neagoe basarab. loc de munca gasesti adica esti obligat sa lucrezi pentru ei deci locul de munca il ai asigurat daca ai intrat si ai terminat nu ai de ce sa iti faci griji

| Bellisima a răspuns:

Pai nu stiu cat este de greu stiu ca trebuie prima data sa dai testul psihologic si proba sportiva sunt cele mai importante, apoi dai la istorie, romana si limba straina, trebuie sa ai peste 1. 70. Si da iesi direct pe post, adica ai loc de munca imediat dupa ce iesi din academie...Trebuie sa fi bun la sport!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este greu sa intri. Se da examen la limba romana(gramatica), lb. straina, istorie. se mai dau 3 probe sportive, anul asta probele sunt urmatoarele: viteza pe 50 de m (7. 2 sec), rezistenta 1km(3min 45sec), aruncarea cu mingea medicinala de 4 kg pe distanta de 7m /astea la baieti ca la fete nu stiu...Inainte de aceste probe se va da un examen psihologic si ti se va face o verificare medicala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... Daca vrei cu adeavarat sa intri nu este chiar greu, dar trebuie sa inveti! nu trebuie sa gasesti post pentru ca ti se ofera imediat! Iar fata care a scris ca se da examen la limba si literatura romana sa nu mai vorbeasca in necunostinta de cauza! Pe langa asta a scris iar, fara sa aiba habar, ca gasesti relativ repede! Emeraude informeaza-te!