| NoahKaan a întrebat:

E chiar asa de greu sa intri la Academia de poliție?

Răspuns Câştigător
| Vanesa87 a răspuns:

Teoretic este foarte usor, aviz pentru cei care nu cunosc si vor comenta, insa cand vorbim de institutii de stat, spaga are priritate, posturile sunt blocate de insusi directorat astfel incat se se poate vinde pe black market.la treaba cu pregatirea este non sens deoarece probele nu mai sunt ce au fost, iti este mult mai usor sa intri in cadrul armatei decat in politie, unde esti mult mai bine platit si vazut din punct de vedere guvernamental decat ca politist sau jandarm dupa finalizarea facultati

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu, dar e nevoie sa te pregatesti inainte.

| DevaPathPain a răspuns:

E destul de greu, dar daca te pregatesti e posibil. Iti recomand sa incepi cu vreo 2 ani inainte.