| sexychick_4075 a întrebat:

A inceput sa imi placa de un fost iubit. Am fost cu ieri acum 2 veri vreo 3 luni.Este o fire mai retrasa dar amuzanta si este si romantic. Vreau s afiu din nou cu el, dar intr-o relatie mai serioasa, pentru ca atunci eram mai mici. Nu stiu cum sa fac sa incep sa il atrag si cum sa ma bag in discutie cu el.Imi puteti spune cum s aintru in discutie si despre ce sa vb? Nu am mai pastrat o relatie foarte apropiata si nu am mai vorbit decat pe mes si foarte rar., Dar vreau sa fiu cu el. Cjum sa fac asta?

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ia-o mai usor, testeaza terenul mai intai. Incepe cu flirturi mai usoare, daca intra in joc, poti continua ceva mai serios. Fa-l sa se indragosteasca si el de tine si abia apoi poti sa-i declari deschis tot ceea ce simti (din moment ce e mai timid, o abordare mai directa, mai agresiva de la inceput s-ar putea sa-l sperie).
Bafta!winking

| Bacemi a răspuns:

Fii sigur ca atunci cand il vei aborda isi va da seama ce vrei de la el. Ar trebui sa fii directa mai bine si sa ii spui ce vrei. Poti incepe cu o convorbire pe mess, sa il intrebi ce mai face si sa fii mai comunicativa decat de obicei. Apoi poti duce discutia acolo unde vrei tu. Il intrebi ce a mai facut, daca are o iubita. Daca iti spune ca are o iubita nu trebuie sa insisti. Nu are rost. Daca iti spune ca e singur insa ai putea sa vorbesti cu el sincer si sa ii spui ca ai vrea sa mai iesiti ca nu l-ai mai vazut de mult. Ii poti spune ca ai inteles intre timp ca ai vrea sa mai incercati o relatie daca se mai poate. Se poate ca intre timp el sa nu isi mai doreasca o relatie cu tine. Se poate insa ca intre timp sa va fi schimbat amandoi in asa natura incat acum va potriviti mai mult. Vorbeste cu el. Nu incerca sa il duci cu presul ca nu are rost.

| Rukhsandra a răspuns:

Buna
intra in vorba cu el pe mess (daca nu ai id lui actual fa rost de el) intreaba-l ce mai face, ce a facut in ultima vreme, afla daca e cu cineva... daca are iubita
spune-i ca vrei sa iesiti impreuna ca ai vrea sa fi din nou cu el ca e un tip special si ca iti pare rau ca te-ai despartit de el atunci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ce vrei de fapt de la el iar daca nu ai curaj s-ai spui in fata fa-o pe mess