| Yunna a întrebat:

am o relatie la distanta.Stiu ca in general nu tin, dar asta este.Ei bine una din fostele lui iubite e o prietena de a mea.Ideea e ca ea ii tot trimitea poze cu ea semi goala/goala, iar eu nu sunt genul ala de persoana.Nu mi-a cerut el niciodata ceva de genu, doar ca simt ca a fost mult mai apropiata de ea.Sunt o persoana mai linistita, si cuminte de fel, imi place sa imi etalez dragalasenia, nu sa ma dezbrac ca sa atrag atentia.Totusi ma simt ciudat fata de el.Imi puteti da niste sfaturi de scap de senzatia asta tampita ca sunt mai inferioara ca ea, si o posibila idee cum sa ii atrag atentia mai mult spre mine(ce ciudat o sunat asta.)?

6 răspunsuri:
| ioandreii a răspuns:

Pune in valoare ce ai mai bun. Dar asteaptate sa aprecieze acelasi lucruri. Daca ii arati sini si fundu nu te astepta sa iti aprecieze sensibilitatea sau alte parti ale personalitati. Asteaprate la o relatie intima cu prima ocazie si nu la o prietenie de durata.

| mihai69 a răspuns:

O fată captează atenția nu arătându-și curu', ci scoțându-și în evidență mintea.
PS „inferior" NU are grade de comparație! happy

| neutrino a răspuns:

Mai inferioara sigur nu poti fi, dar inferioara simplu, ai putea. Asta insa numai el stie si el va alege. Intreaba-l si tu ce isi doreste de la fiecare dintre voi doua (sper ca nu sunteti mai multe) si ia masurile ce se cuvin.

| cristimihailov a răspuns:

Da, il schimbi.

| DroGhys a răspuns:

De apreciat ca poti si vrei o relatie la distanta. Eu cred ca tu esti superioara ei nu ea tie! Nu cred ca ea poate castiga atentia lui mai mult ca tine doar prin poze... Un baiat daca vrea sa vada o fata goala poate vedea poze si pe internet deci nu ar fi un motiv. Ca sa ii atragi atentia trebuie sa te comporti cat de frumos poti tu, sa fii sincera cu el, intelegatoare, romantica (dc nu?), etc. Ca fata ar trebui sa stii mai bine sa seduci un baiat din vorbe mai mult decat prin niste poze! Ce varsta aveti?

| PrettyLiar94 a răspuns:

Buna!
Daca el e genul de baiat pe care il atrag fetele usoare, care se dezbraca pentru a atrage atentia, inseamna ca nu te merita.
Oricum, dupa cum ai zis la inceput relatiile la distanta nu rezista.
Si in plus, de ce sa te chinui cu o relatie la distanta cand poti sa te bucuri de o relatie normala in care va vedeti des si esti mult mai fericita?