| anonim_4396 a întrebat:

A venit vara si eu inca nu am reusit sa trec peste depresie. Am stat mereu in casa si anul asta am zis ca as vrea sa imi petrec timpul afara cum o faceam mai de mult dar inca nu am facut-o sad pur si simplu nu pot face nimic si nu am chef de nimic niciodata

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceva trebuie sa-ti placa in viata

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai chef, fiindca nu faci ceea ce trebuie!
Iesind afara, iti incarci corpul cu energie de la soare si corpul tau produce Vitamina D3, care este un alt hormon, responsabil cu depresia ta sau buna dispozitie.
Deci, este un cerc vicios aici.
Nu iesi afara, nu te vei simtii mai bine in viitor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Învinge depresia de Robert L. Leahy.
Citește și aplică.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai prieteni?
De ce nu faci ceva de a ieși din această stare?
Ce vârstă ai?

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Nu, nu am prieteni si nu imi pot face. Nu stiu ce as putea face plus ca nu am motivatie si chef sa fac ceva cu viata mea. Am 16 ani

| Hellboy96 a răspuns:

Dacă vrei ne putem împrieteni. Ma cheamă gheorghedybala pe Instagram dacă ești interesat