| Millis a întrebat:

Abia astept sa inceapa scoala sa am o noua ocupatie, intrebare : Cei care trec pe clasa a7a sau a8a care isi mai amintesc ce materii o sa fie adica o sa fac fizica materia noua doar atat sau mai sunt, este greu sau usor? HELP

Răspuns Câştigător
| Dennys1521 a răspuns:

In clasa 6a faci fizica ca materie noua
si in clasa 7 faci chimiewinking

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

În clasa a VI-a ai fizică materie nouă, nu în a VII-a sau a VIII-a.
În clasa a VII-a ai chimie și cultură civică.
În clasa a VIII-a ai limba latină.

Limba latina și civica sunt simple rău, chimia este simplă dacă îți sunt predate cum trebuie noțiunile de bază.

Baftă

| Dennys1521 a răspuns:

Si intr-a 8a
latinalwinking

| CrisutzuxD a răspuns:

In a 8-a o sa fie putin cam greu...ca dai admiterea la liceu... tezele in plus.ai de invatatstraight face. ceva mai nou o sa faceti o materie noua obtional.ori calculator.ori ceva cultura generala, mate.ma rog depinde

| dara_1781 a răspuns:

Eu am trecut pe a8a si anul asa o sa fac latina. urasc scoala.

| alexx24 a răspuns:

In a 7 Chimie a 8 Latina funda?