| ladygaga a întrebat:

Ce`mi puteti spune de materia de clasa a 8a? Ce vi s`a parut mai greu si mai usor? Si ce se schimba la unele materii fata de clasa a >7a?

Răspuns Câştigător
| Eu4EverX a răspuns:

Clasa a 7 a e mult mai grea de cat a 8 a dupa parerea mea.

Spre deosebire de clasa a 7 in a 8 lb.romana are mai multe lectii in special gramatica e multa dar nu e grea deloc.

Matematica pentru mie e grea dar daca ai un profesor care explica bine si e intelegator e foarte ok.

In schimb geografia, istoria, biologia, chimia, fizica sunt o joaca.

Mult succes!:*

4 răspunsuri:
| Amrita a răspuns:

Hi!
Pai cred ca clasa a 7a a fost mai grea din tot ciclul 5-8.Clasa a 8a va trece repede, mai ales la sfarsit cand e cu examene, bachet, admitere etc.
Mai greu mi s-a parut la mate(geometrie in sem 1). la romana e destul de usor. la fizica e materie mai multa. iar la chimie faci multe formule d`alea. oricum nu e asa de diferita fata de clasa a7a. E fain sfarsitul dar si trsit pentru ca te desparti de colegihee hee.

| Face2face a răspuns:

Eu pot sa spun ca matematica mi s-a parut foarte grea (eu si asa nu ma inteleg bine cu matematica) un pic si romana. Cred ca cea mai usoara materie mi s-a parut geografia. Pup

| Lolly94 a răspuns:

Eu am terminat a 8-a si mi s-a parut ca a trecut fosrte repede si a fost un an usorhappy Mai ales ca se face si recapitularihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul joc social in care poti schimba moneda virtuala pe bani reali.
Este 100% GRATIS. Deschiderea unui cont iti ia 2 minute.
Poti fi proprietar de firma, politician sau militar.
Exista peste 20 de tipuri de companii de la restaurante la banci sau loterii.
Poti face bani cu propria revista indiferent de ce subiect abordezi.
Poti cumpara si vinde orice, inclusiv alti jucatori.
Iti ia cel mult o ora pe zi pentru a-ti gestiona afacerile. E simplu.
pentru inscrieri http://www.anno1777.com/index.php?i=31669