| Lluvia_8369 a întrebat:

Aceasta întrebare este adresată doar persoanelor care nu au chef de miştowinking Deci. ce părere aveţi despre povestea de mai jos? happy [ e puţin mai lungăăăă laughing ] :

" Era luna iunie. Şcoala se terminase. Din păcate m-am despărţit de toţi prietenii mei cu care am convieţuit 8 ani de zile. Încetul cu încetul m-am împrietenit cu un băiat. Îl chema Alex. Trecând zilele şi nopţile în care îl visam, mi-am dat seama că mă leagă de el ceva puternic -iubirea. Dar oare era un sentiment reciproc? Nu ştiam. Ne vedeam în fiecare zi, dar niciodată nu eram singuri. Cu toate acestea, nu ezita să-mi facă complimente să râdă cu mine şi să mă facă să zâmbesc îmcontinuu.

Într-o zi eram afară cu el şi cu nişte prieteni când mi-a sunat telefonul. Răspunzând am aflat că o bună prietenă de-a mea s-a stins. Pe moment, normal, am fost şocată, nu ştiam ce să fac, parcă nu conştientizam ce s-a întâmplat. Am vrut să mă duc acasă şi fără să zic nimic, am ieşit din grupul de prieteni în care mă aflam îndreptându-ma spre casă. El [Alex] a fugit spre mine şi m-a întrebat ce am şi unde mă duc. I-am spus că plec acasă deoarece am aflat ceva şocant. La aceste cuvinte, nu a spus nimic dar a mers la cei din grup anuţându-i că eu cu el şi încăun prieten care stă cu noi în bloc [Daniel] plecăn acasă. Ajungând in bloc Daniel a mers până în casă, eu rămânând singură cu Alex. Acesta m. a întrebat ce am păţit. Când i-am spus tot adevărul m-a luat în braţe. Atunci mi-am dat seama că îl iubesc cu adevărat!

Au trecut 6 luni. După o jumătate de an, in sfârşit mi-a spus că mă iubeşte. După o săptămână în care am fost un cuplu, el a avut un teribil accident de maşină. Acum e în spital. A avut nevoie rapid de o transfuzie. Dar avea o grupă rară de sânge. Cu ajutorul lui D-zeu, doctorii au găsit un donator. Acel donator am fost eu! Acum, în venele lui Alex curge sângele meu! Starea lui acum e bună. Cu timpul se va reface complet.

Am căpătat putinţa de a trăi aiurea, oricând si oriunde, cu aceeaşi realitate ca şi aceea de la care plecasem şi la care, bogată de amintiri ciudate şi rare, trebuia să mă întorc. "

REPET : NU AM CHEF DE MIŞTO! big grin

mersi că ai citit happy

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Deci chiar imi place.Nu sunt deloc genul care sa critice lumea cand publica astfel de intrebari. E foarte frumos din partea ta ca scrii.Bravo tie! :* :X >big grin

| fluturas a răspuns:

Deci e o poveste reala?

sincer mie nu mi se pare urata happy
pe mine ma duce gandul la mai multe, amintiri, chestii... si mi se pare chiar frumoasa happy mai ales ultima partewinking

Răspuns utilizator avertizat
| parazitu_8805 a răspuns:

Pt traducerea raspunsului lui bent( daca am dreptate): nu e prea frumoasatongue

| Lluvia_8369 explică:

Hei bent, nu am impresia că am scris nu stiu cum pentru că nici nu am scris.

E pur şi simplu o parte din viaţa mea să zic aşa, şi am simţit nevoia să vă zic şi vouăwinking

| Lluvia_8369 explică:

Da e reală happy

| Lluvia_8369 explică:

Hei. "bro " rolling on the floor) eu nu am vrut să fac chiar o poveste... era pur şi simplu ceva ce mi s-a întâmplat şi am vrut să vă zic şi vouăwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omu', cand n-are ce face, scrie. Asta nu-i o problema.
Insa, daca, dupa ce termina de scris, tot n-are ce face, incepe sa se gandeasca la ce a scris. Nici asta nu-i o problema.
Totusi, daca nu-si gaseste ocupatie nici dupa ce s-a gandit la ce a scris, incepe sa aiba impresia ca scrie bine si ca ar trebui sa continue. Eh, aci apare si problema.