| emilia a întrebat:

Actrita / actorul vostru preferat?
Funda raspunsului cu cele mai multe argumente.
Numai bine!

Răspuns Câştigător
| Bacteriuță a răspuns:

Sandra Bullock - doar uită-te la The Proposal, Miss Agent Secret 1 şi 2, o să-ţi dai seama. love struck
Jackie Chan - Rush Hour [1, 2, 3], Shaolin Cowboy, + multe altele. :X
şi îmi mai plac şi Hilary Duff [A cinderella story, The Lizzie McGuire movie, Material Girls, The perfect man, Raise your voice, Cadet Kelly]
şi Lindsay Lohan [Just my luck, Mean girls, Freaky friday, Labor pains] happy

1 răspuns:
| Tweetymrrr a răspuns:

Il ador pe Johny Deep :X:X. Si imi place foarte mult cum joaca big grin
Oscar

Nominalizat:

* 2008 - Cel mai bun actor in rol principal - Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
* 2005 - Cel mai bun actor in rol principal - Finding Neverland
* 2004 - Cel mai bun actor in rol principal - Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Globul de aur:

Nominalizat:

* 2006 - Cel mai bun actor într-o comedie sau muzical - Charlie and the Chocolate Factory
* 2005 - Cel mai bun actor într-o dramă - Finding Neverland
* 1995 - Cel mai bun actor într-o comedie sau muzical - Ed Wood
* 1994 - Cel mai bun actor într-o comedie sau muzical - Benny & Joon
* 1991 - Cel mai bun actor într-o comedie sau muzical - Edward Scissorhands

Castiga:

* 1994 - Actor of the Year
* 1996 - Actor of the Year
* 2003 - Actor of the Year
* 2008 - Best International Actor
* 2008 - Globul de aur - Cel mai bun actor într-o comedie sau muzical Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
* 2010 - Favorite Movie Actor of the Decade
* 2010 - Favorite Movie Actor
Nu stiu ce sa zic. mi se par interpretari foarte bune cele din filemele Piratii din Caraibe...happyEste si dragut si inteligent.:->